Piątek, 26.04.2024
Imieniny: Marii, Marzeny, Ryszarda

Jeżycjada po raz czwarty. Pod patronatem Burmistrza Czechowic-Dziedzic
26-05-2015

W czwartek 28 maja w Czechowicach-Dziedzicach odbędzie się Gminny Konkurs Czytelniczy „Szlakiem Jeżycjady”. IV edycja konkursu objęta została patronatem Burmistrza Czechowic-Dziedzic Mariana Błachuta.

Uczniowie czechowickich szkół w poprzednich latach udowodnili, że mogą poszczycić się wnikliwą znajomością cyklu powieści Małgorzaty Musierowicz. Poprzez tegoroczne zmagania konkursowe organizatorzy chcą przybliżyć kolejnemu pokoleniu czytelników twórczość poznańskiej autorki Jeżycjady, będącej cyklem powieści dla młodzieży.

Organizatorkami konkursu, odbywającego się w Zespole Szkół w Ligocie są: Renata Okrzeszowska, Agata Jasik oraz Agata Biela. Urząd Miejski w Czechowicach-Dziedzicach ufundował nagrody w postaci 18 książek Małgorzaty Musierowicz, dyplomów oraz gadżetów promocyjnych.