Piątek, 29.03.2024

Miejski konkurs historyczny. W GP nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach
15-05-2015
15-05-2015

4 maja w Gimnazjum Publicznym nr 1 odbył się Konkurs Historyczny „Bitwy i broń II wojny światowej – w 70. rocznicę jej zakończenia”, nad którym patronat objął Burmistrz Czechowic-Dziedzic Marian Błachut.

W szranki konkursowe stanęło 17 zawodników z pięciu szkół: trzech gimnazjalnych i dwóch podstawowych. Każdy z uczestników musiał rozpoznać broń pancerną , lotniczą i morską oraz dowódców walczących przeciwko sobie wojsk aliantów i osi.

Zawodnicy dowiedli, że dysponują olbrzymią i rozległą wiedzą na temat tej największej z wojen, pomimo, że program nauczania gimnazjum od kilku lat nie obejmuje tematyki II wojny światowej. Fundatorem nagród był Urząd Miejski w Czechowicach-Dziedzicach, a wsparcia organizacyjnego udzieliła Czechowicka Spółdzielnia Mieszkaniowa.

Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:

W kategorii szkół podstawowych:

• I miejsce: Michał Hanzlik ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Goczałkowicach (opiekun mgr Beata Hanzlik)
  • II miejsce: Wojciech Czyż ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Goczałkowicach (opiekun mgr Joanna Pabin)
  • III miejsce: Błażej Brzeski ze Szkoły Podstawowej nr 7 w Czechowicach-Dziedzicach (opiekun mgr Beata Olek)
  • IV miejsce: Przemysław Dłubis ze Szkoły Podstawowej nr 7 w Czechowicach-Dziedzicach (opiekun mgr Beata Olek)
  • V miejsce: Dawid Sobuś ze Szkoły Podstawowej nr 7 w Czechowicach-Dziedzicach (opiekun mgr Beata Olek)

W kategorii szkół gimnazjalnych:

• I miejsce: Jan Wincierz z Gimnazjum nr 2 w Czechowicach-Dziedzicach (opiekun mgr Małgorzata Krótka)
  • II miejsce: Jakub Kapias z Gimnazjum nr 2 w Czechowicach-Dziedzicach (opiekun mgr Małgorzata Krótka)
  • III miejsce: Damian Pach z Gimnazjum nr 3 w Czechowicach-Dziedzicach (opiekun mgr Jolanta Gazda)
  • IV miejsce: Dominik Gryzełko z Gimnazjum nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach (opiekun mgr Stanisław Gola)
  • V miejsce: Paweł Bularz z Gimnazjum nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach (opiekun mgr Katarzyna Błaszcz)

Wszystkim uczestnikom, a szczególnie zwycięzcom serdecznie gratulujemy.

GP1/ŁP