Czwartek, 25.04.2024
Imieniny: Jarosława, Marka, Wiki

Gmina Czechowice-Dziedzice w finale Turnieju Europejskiego "Śląskie do przodu"
20-09-2013
Miło nam poinformować, że po podsumowaniu punktacji z gry plenerowej oraz z głosowania sms-owego Gmina Czechowice-Dziedzice otrzymała łącznie: 77,65 pkt, co daje I miejsce w rozgrywce. Jest to wynik o 31,30 punktu wyższy od wyniku jaki uzyskała Gmina Strumień  - 46,35 punktów i tym samym Czechowice-Dziedzice znalazły się w finale  Turnieju Europejskiego  „Śląskie do przodu!”

DZIĘKUJEMY wszystkim mieszkańcom oraz sympatykom gminy za oddane SMS-Y!!!

Drużyna z Czechowic-Dziedzic w Turnieju Europejskim "Śląskie do przodu" pokonała w pierwszym etapie Strumień i teraz będzie walczyła w studio telewizyjnym o zwycięstwo w kategorii gmin wiejsko-miejskich najlepszych w zakresie zdobywania funduszy unijnych. Organizatorzy przedsięwzięcia: pracownicy Urzędu Marszałkowskiego oraz Telewizji Polskiej przygotowali szereg zadań. Tłem do rozgrywającej się gry będą jak zawsze  inwestycje zrealizowane z funduszy europejskich.

W turnieju bierze udział tylko 18 gmin – liderów pod względem pozyskanego unijnego wsparcia w regionie z blisko 170 gmin w województwie śląskim. Już samo zakwalifikowanie się do turnieju jest sporym sukcesem.

Zapraszamy do kibicowania i  oglądania w najbliższy poniedziałek – 23 wrzesień, godz. 20.20., TVP Katowice.

Turniej Europejski „Śląskie do przodu” jest jednym z wydarzeń promocyjnych Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013. Jego organizatorami są Wydział Rozwoju Regionalnego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego we współpracy z Telewizją Polską S.A., Oddział Terenowy w Katowicach.