Czwartek, 28.03.2024

Wyłoniono finalistów na Międzynarodowy Konkurs Przyrodniczy w Ostrawie
24-09-2013
24-09-2013

19 września br. w Domu Działkowca na terenie Rodzinnego Ogrodu Działkowego "Relaks-Storczyk" odbyły się kwalifikacje do Międzynarodowego  Konkursu Przyrodniczego w Ostrawie. Eliminacje zostały przeprowadzone w ramach zadania publicznego pod nazwą: "Edukacja ekologiczna dzieci", a przygotowane przez komitet organizacyjny w następującym składzie: Jerzy Chłosta - Prezes Zarządu ROD „Lotos”, Przewodniczący Delegatury Rejonowej PZw Bielsku-Białej; Wiesław Mnich - Prezes Zarządu ROD „Relaks-Storczyk”, Barbara Michałek-Piernik - koordynator ds. edukacji przyrodniczo-technicznej na terenie Gminy Czechowice-Dziedzice.

Kwalifikacje miały na celu wyłonienie finalistów, którzy 27 września 2013 r. będą reprezentowały Polskę na Międzynarodowym Konkursie przyrodniczym w Ostrawie (Mezinárodní soutěže dětí v zahradnických znalostech a dovednostech w Ostrawie) w ramach X wystawy pod nazwą "Życie w ogrodzie". Powołana przez organizatorów turnieju Komisja konkursowa w składzie: Bernadetta Klimek - Naczelnik Wydziału Rolnictwa i Ochrony Środowiska, Karol Dunikowski - Instruktor Krajowy SSI PZD i Barbara Michałek-Piernik oceniła rywalizacje uczestników turnieju w następujących zadaniach: rozpoznawanie nasion i roślin, oraz układanie bukietów kwiatowych. Finalistami zostały następujące uczennice szkół gimnazjalnych z gminy Czechowice-Dziedzice

Martyna Przemyk, Agnieszka Tomaszczyk, Gabriela Maśka, Sonia Stypuła, Gabriela Sporek, Karolina Krywult, przygotowane do turnieju przez nauczycieli biologii - Magdalenę Kozłowską (GP1), Mirellę Sierek (GP3) oraz Annę Sygut (Zespół Szkół w Zabrzegu). Wszyscy uczniowie biorący udział w turnieju otrzymali pamiątkowe dyplomy za udział w zajęciach z edukacji ekologicznej w ogrodzie oraz upominki rzeczowe w postaci publikacji (książki, wydania specjalne „działkowca”) o tematyce przyrodniczej.