Środa, 08.05.2024
Imieniny: Kornela, Lizy, Stanisława

Zapaleńcy 2015. Zapraszamy na Aktywny Dzień Dziecka!
Załączniki:
28-05-2015

W sobotę 6 czerwca w Parku na osiedlu Renardowice w Czechowicach-Dziedzicach odbędzie się impreza plenerowa Zapaleńcy 2015 – Aktywny Dzień Dziecka.

Jak co roku – to już trzecia edycja imprezy - najmłodsi będą mieli okazję zdobycia wielu ciekawych umiejętności, zaś zarówno oni, jak i ich opiekunowie, poznania oferty kulturalnej, sportowej i rekreacyjnej naszej gminy.

Zapraszamy całe rodziny! Uczestnikom, bez względu na wiek, gwarantujemy wyśmienitą zabawę.

W parku na osiedlu Renardowice (obok Gimnazjum Publicznego nr 1) – wzorem lat ubiegłych - znajdzie się scena, naprzeciwko której rozłożony zostanie namiot, w którym, w razie niepogody, będzie można obserwować występy sceniczne. Impreza, tradycyjnie już, wystartuje o 15.00. Na scenie pojawią się grupy artystyczne – muzyczne, taneczne i kabaretowe, działające przy czechowickich szkołach, których występy będą przeplatane rozmaitymi pokazami. Będą to kolejno: zespół wokalny „Siódemkowe Nutki” SP nr 7, pokaz fitness, kabaret szkolny GP nr 1, pokaz mażoretek „Perfekto”, wybuchowy pokaz, pokaz gimnastyki artystycznej SP nr 2, występ grupy tanecznej GP nr 1 i moda szkolna na wesoło, Małe Movimento, warsztaty fitness zumba oraz pokaz ratownictwa drogowego.

Przed 19.00 organizatorzy zaproszą wszystkich uczestników imprezy do wspólnego zdjęcia, w koszulach Zapaleńców 2015. Na finał sceną zawładnie Mistah Lego z zepołem, który nagrał promujący Czechowice-Dziedzice teledysk. Kończący tegoroczną edycję Aktywnego Dnia Dziecka koncert potrwa do godziny 20.20. Program imprezy na plakacie pod tekstem i w załączniku obok.

W pobliżu sceny, w namiocie „info”, młodym uczestnikom imprezy wydawane będą specjalne karty uczestnika. Umieszczono na nich program imprezy, schematyczną mapkę parku, z zaznaczonymi strefami aktywności, które są znakiem rozpoznawczym Zapaleńców. Wewnątrz kart znajdują się pola na pieczątki, potwierdzające udział uczestnika imprezy w zajęciach organizowanych w poszczególnych strefach aktywności.

Uczestnicy imprezy, po pobraniu kart, będą poruszać się po terenie parku, uczestnicząc w wybranych przez siebie zajęciach, grach i prezentacjach w poszczególnych strefach aktywności. W tym roku będzie ich 21. Podobnie jak przed rokiem będą się tam odbywały, między innymi, pokazy i zajęcia z udzielania pierwszej pomocy i PCK, pokazy strażackie i harcerskie, zajęcia na strzelnicy oraz zmagania w różnego rodzaju grach i dyscyplinach sportowych (piłka nożna, siatkówka, koszykówka, kajaki, judo, szachy), a dodatkowo prezentacje z zakresu profilaktyki, kultury i czytelnictwa. Wśród tegorocznych nowości warto wymienić strefę odkrywców, frywolitki oraz doświadczenia i eksperymenty.

Zadaniem uczestników będzie zebranie w trakcie trwania imprezy co najmniej 8 pieczątek, z różnych stref aktywności. Uprawnia to uczestnika imprezy do odbioru nagrody, w postaci pamiątkowej koszulki z logo imprezy. Miejscem potwierdzenia zaliczenia co najmniej 8 stref i odbioru nagrody będzie namiot „info”.

Strefy aktywności zostaną uruchomione o 15.00 i będą czynne do 18.30. Po zamknięciu stref i po wykonaniu pamiątkowego zdjęcia uczestników odbędzie się kończący imprezę koncert.

Zapaleńcy 2015 to impreza finansowana ze środków Gminy Czechowice-Dziedzice oraz Zarządów Osiedli: Barbara, Północ, Renardowice, Dziedzice i Lesisko oraz Stowarzyszenia Lokalna Grupa Rybacka „Bielska Kraina”.

Zapraszając wszystkich do wspólnej zabawy przypominamy, że podczas wydarzenia dzieci powinny znajdować się pod opieką rodzica lub opiekuna.

WP/ŁP