Piątek, 17.05.2024
Imieniny: Brunony, Sławomira, Wery

Spotkanie podsumowujące projekt "Pomagać aktywnie - promocja aktywnej integracji w gminie Czechowice-Dziedzice"
08-11-2013
08-11-2013

6 listopada br. w Zespole Szkół Technicznych i Licealnych w Czechowicach-Dziedzicach odbyło się spotkanie podsumowujące piątą edycję projektu „Pomagać aktywnie - promocja aktywnej integracji w gminie Czechowice-Dziedzice” współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego realizowanego przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Czechowicach-Dziedzicach.

W konferencji wzięli udział: Burmistrz Czechowic-Dziedzic Marian Błachut, Zastępca Burmistrza Maciej Kołoczek, Dyrektor OPS Renata Buryło wraz w pracownikami OPS, uczestniczki  i uczestnicy projektu, asystentka rodziny, przedstawiciele firm prowadzących zajęcia w projekcie (Firma Specjalistyczne i Dydaktyczne Usługi Opiekuńcze Anetta Stekla i Stowarzyszenie Rodziców i Osób Niepełnosprawnych "Wsparcie") oraz przedstawicielka Filii Powiatowego Urzędu Pracy w CzechowicachDziedzicach.

Spotkanie rozpoczęło się powitaniem gości przez Dyrektora OPS. Następnie głos zabrał Pan Marian Błachut Burmistrz Czechowic-Dziedzic.

Kolejnym punktem konferencji była prezentacja multimedialna, w której Koordynatorka projektu Pani Agnieszka Bednarz przedstawiła cele i grupy docelowe projektu, działania zorganizowane dla uczestniczek i uczestników oraz osiągnięte rezultaty projektu. Prezentację uzupełniły zdjęcia z przebiegu projektu, które wzbudziły dużo emocji i wspomnień wśród uczestniczek i uczestników. Następnie Burmistrz Czechowic-Dziedzic, Zastępca Burmistrza, Dyrektor OPS wręczyli uczestniczkom i uczestnikom certyfikaty udziału w projekcie i zdjęcia z realizacji projektu.

Na koniec spotkania wypowiedzieli się przedstawiciele uczestniczek i uczestników projektu, przedstawiciele Firmy Specjalistyczne i Dydaktyczne Usługi Opiekuńcze i Stowarzyszenia "Wsparcie", którzy podzieli się swoimi doświadczeniami i wrażeniami z udziału w projekcie.

Przez cały czas konferencji można było podziwiać prace wykonane przez osoby niepełnosprawne  podczas warsztatów artystycznych. Dla wszystkich uczestniczek i uczestników spotkania zapewniono drobny poczęstunek.

Ośrodek Pomocy Społecznej dziękuje wszystkim Gościom za udział w spotkaniu podsumowującym projekt.

OPS