Piątek, 17.05.2024
Imieniny: Brunony, Sławomira, Wery

Sport i rekreacja w Gminie - wyniki badań
08-11-2013

We wtorek 5 listopada br. miała miejsce publiczna prezentacja wyników badań potrzeb i preferencji mieszkańców Gminy Czechowice-Dziedzice w zakresie sportu i rekreacji. W sali konferencyjnej Zespołu Szkół Technicznych i Licealnych w Czechowicach-Dziedzicach zebrali się zainteresowani tematem miłośnicy sportu i rekreacji, a także osoby związane z tą dziedziną na co dzień; wśród nich m.in. reprezentanci klubów sportowych i samorządowcy.

Badania potrzeb i preferencji w obszarze sportu i rekreacji na terenie Gminy Czechowice-Dziedzice prowadzone były od czerwca do września 2013 roku. Stanowiły one część prac nad diagnozą stanu sportu i rekreacji w Gminie, która jest punktem wyjścia do dalszych rozważań nad kierunkami rozwoju Czechowic-Dziedzic w badanym obszarze.

Dyskusja na temat czechowickiego sportu i rekreacji, oparta zarówno na wynikach badań, jak i wynikająca z doświadczeń i przemyśleń uczestników spotkania była przedmiotem drugiej, warsztatowej jego części. Wnioski z niej płynące będą wzięte pod uwagę w dalszych pracach nad kierunkami rozwoju tej istotnej dziedziny życia społeczno-gospodarczego naszej Gminy.