Poniedziałek, 29.04.2024
Imieniny: Hugona, Piotra, Roberty

Gmina na 5! Czechowice-Dziedzice docenione przez SGH
10-02-2014

Tytuł „Gmina na 5!” otrzymały Czechowice-Dziedzice w badaniu przeprowadzonym przez studentów Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Nasza Gmina znalazła się w ten sposób w gronie kilkudziesięciu polskich gmin uznanych za najbardziej przyjazne inwestorom. A trzeba podkreślić, że studenci z SGH wzięli pod lupę aż 649 gminnych samorządów!

Studenckie Koło Naukowe Przedsiębiorczości i Analiz Regionalnych przy Instytucie Przedsiębiorstwa warszawskiej SGH przeprowadziło badanie już po raz piąty. Jego celem była ocena poziomu obsługi potencjalnego inwestora przez urzędy gmin, z wykorzystaniem narzędzi komunikacji elektronicznej. Zakres tegorocznego badania obejmował wyłonienie gmin o najwyższej atrakcyjności inwestycyjnej.

Szczególnej ocenie poddano atrakcyjność gminnych witryn internetowych oraz jakość i szybkość odpowiedzi na maile. I to zarówno wysłane w języku polskim, jak i w języku angielskim.

Twórcy programu badawczego podkreślają, że głównym celem powstałego w oparciu o jego wyniki opracowania było wykazanie dobrych praktyk oraz działań godnych naśladowania. Skonstruowany ranking „Gmina na 5!” wyłania więc gminy potencjalnie najbardziej przyjazne inwestorom.