Poniedziałek, 29.04.2024
Imieniny: Hugona, Piotra, Roberty

Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem
12-02-2014

Ośrodek Pomocy Społecznej w Czechowicach-Dziedzicach informuje, że Ministerstwo Sprawiedliwości organizuje w dniach od 24 lutego do 1 marca 2014 r. "Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem".

Celem tej inicjatywy jest zwrócenie szczególnej uwagi na potrzeby i prawa osób pokrzywdzonych przestępstwem. Do tegorocznej akcji włączyły się: Naczelna Rada Adwokacka, Krajowa Izba Radców Prawnych, Rzecznik Praw Obywatelskich, Rzecznik Praw Dziecka, Komenda Główna Policji, Komenda Główna Straży Granicznej, Prokuratura Generalna, Krajowa Rada Komornicza, Krajowa Rada Notarialna a także Krajowa Rada Kuratorów.

W dniach od 24 lutego do 1 marca 2014 r. osoby pokrzywdzone przestępstwem będą mogły skorzystać z bezpłatnych porad i informacji udzielanych przez pracowników, psychologów oraz przedstawicieli wyżej wymienionych środowisk w trakcie dyżurów pełnionych w piętnastu Ośrodkach Pomocy dla Osób Pokrzywdzonych Przestępstwem. Dyżury specjalistów będą odbywały się od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00-18:00, natomiast w sobotę w godzinach 10:00-13:00.

Lista Ośrodków i ich adresy znajdują się na stronie internetowej Ministerstwa Sprawiedliwości www.ms.gov.pl oraz na stronie www.pokrzywdzeni.gov.pl.

Małgorzata Łukasik/OPS, PM