Piątek, 26.04.2024
Imieniny: Marii, Marzeny, Ryszarda

Mistrz Polszczyzny - IV edycja konkursu międzyszkolnego dla szkół podstawowych
17-05-2016

6 maja br w Katolickim Gimnazjum odbyła się już IV edycja „Mistrza Polszczyzny”, w którym udział wzięli uczniowie szkół podstawowych Gminy Czechowice-Dziedzice oraz okolic. Honorowego patronatu konkursowi udzielił Burmistrz Czechowic-Dziedzic Marian Błachut.

Ideą przedsięwzięcia jest propagowanie „zanikającej” kultury języka polskiego wśród dzieci, doskonalenie świadomego i celowego posługiwania się poprawną polszczyzną na co dzień oraz uwrażliwienie na kwestie poprawnościowe i stylistyczne.

Poziom uczestników konkursu był bardzo wysoki, o miejscach w pierwszej piątce zadecydowały połówki punktów oraz poprawność ortograficzna.

Wyniki zmagań:

• I miejsce - Marta Komraus - Zespół Szkolno- Przedszkolny w Bestwince (opiekun: Anna Pączek)
  • II miejsce - Aleksandra Jeż - Szkoła Podstawowa nr 3  w Czechowicach- Dziedzicach (opiekun: Szymon Waliczek)
  • III miejsce - Agnieszka Pasierbek - Zespół Szkolno-Przedszkolny w Bestwince (opiekun: Anna Pączek)
  • IV miejsce - Wiktoria Huhulik - Szkoła Podstawowa nr 5 w Czechowicach-Dziedzicach (opiekun: Mariola Maciejny-Maliniewicz)
  • V miejsce - Aleksandra Kołodziej - Szkoła Podstawowa nr 4 w Czechowicach-Dziedzicach (opiekun: Alicja Wojtas-Herok), Anna Jankowska - Szkoła Podstawowa w Goczałkowicach (opiekun: Marcin Baster)

Nagrody ufundowane przez Urząd Miejski oraz Stowarzyszenie „Dziedzictwo” wręczyli Zastępca Burmistrza Paweł Mrowiec oraz Dyrektor Stowarzyszenia Maria Liwczak.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!

GK, PM