Piątek, 26.04.2024
Imieniny: Marii, Marzeny, Ryszarda

Remonty i inwestycje przed pierwszym dzwonkiem
19-08-2016
19-08-2016

Za niespełna dwa tygodnie rozlegnie się pierwszy dzwonek, obwieszczający rozpoczęcie nowego roku szkolnego. Na przyjęcie uczniów i przedszkolaków dobrze przygotowane są czechowickie placówki oświatowe, w których właśnie dobiegają końca ostatnie prace remontowe i inwestycyjne.

Przybliżony, łączny koszt remontów i inwestycji prowadzonych w wakacje przez Zespół Obsługi Placówek Oświatowych w czechowickich szkołach i przedszkolach to 1,6 miliona złotych.

Większość z prowadzonych zadań - głównie chodzi tu o prace malarskie oraz naprawy i renowacje podłóg w salach lekcyjnych i gimnastycznych - została już zakończona. Część, na przykład większe prace inwestycyjne przy rozbudowie kuchni, czy remonty łazienek, nadal trwa. ZOPO zapewnia jednak, że przed 1 września wszystko będzie gotowe.

Poniżej wykaz prac inwestycyjnych i remontowych w poszczególnych placówkach oświatowych na terenie Gminy Czechowice-Dziedzice:

• Szkoła Podstawowa nr 4 w Czechowicach-Dziedzicach: wykonanie dojazdu do szkoły, chodnika wewnętrznego oraz części parkingowej.
  • Szkoła Podstawowa nr 7 w Czechowicach-Dziedzicach: wykonanie ogrodzenia od strony Orlika, remont podłóg w pomieszczeniach zaplecza Orlika.
  • Gimnazjum Publiczne nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach: remont kapitalny kuchni, wykonanie nowej części administracyjnej.
  • Zespół Szkół w Zabrzegu: remont kapitalny sali gimnastycznej, wymiana wentylatorów.
  • Przedszkole Publiczne w Zabrzegu: remont kapitalny kuchni II etap.
  • Przedszkole Publiczne w Miliardowicach: wykonanie elewacji, wykonanie instalacji odgromowej, rozbudowa przedszkola.
  • Szkoła Podstawowa nr 2 w Ligocie: remont kapitalny toalety.
  • ZSP w Bronowie: wykonanie parkingu, remont kapitalny podłóg parkietowych w salach lekcyjnych, zagospodarowanie terenu przed wejściem do szkoły.
  • ZS w Ligocie: remont kapitalny podłogi w jednej sali lekcyjnej.
  • Szkoła Podstawowa nr 3 w Ligocie: remont podłogi w sali g/k, wykonanie nowego dołącza i zabezpieczenia elektrycznego.
  • ZSP w Czechowicach-Dziedzicach: wykonanie drogi dojazdowej do nowego boiska, zakup kontenera sportowego, wykonanie utwardzenia pod nowe miejsca postojowe.
  • Szkoła Podstawowa nr 3 w Czechowicach-Dziedzicach: remont kapitalny sali gimnastycznej i zaplecza, remont kapitalny auli, remont kapitalny toalety, malowanie kilku klas lekcyjnych.
  • Gimnazjum Publiczne nr 3 w Czechowicach-Dziedzicach: remont kapitalny szatni, remont kapitalny 2 sali lekcyjnych, wymiana 32 par drzwi wewnętrznych, wymiana zabezpieczenia instalacji elektrycznej.
  • Szkoła Podstawowa nr 5 w Czechowicach-Dziedzicach: remont kapitalny dachu, wykonanie drogi dojazdowej do szkoły wraz z bramą i bramką, remont kapitalny elewacji wraz z ociepleniem jednej ze ścian, wykonanie dodatkowych pomieszczeń w części administracyjnej.
  • Gimnazjum Publiczne nr 2 w Czechowicach-Dziedzicach: remont kapitalny jednej z sali lekcyjnych.
  • Przedszkole Publiczne nr 5 w Czechowicach-Dziedzicach: remont kapitalny łazienki na parterze, wykonanie przeglądu, czyszczenia oraz uzupełnienie zewnętrznej instalacji kanalizacyjnej, wykonanie bramy w celu zabezpieczenia ppoż.
  • Przedszkole Publiczne nr 2 w Czechowicach-Dziedzicach: wykonanie nowego wejścia do przedszkola, wykonanie wyjść ogrodowych.

ZOPO, ŁP