Środa, 08.05.2024
Imieniny: Kornela, Lizy, Stanisława

Gminne placówki pomocy społecznej zwizytowane przez Komisję Polityki Społecznej Rady Miejskiej
16-06-2014
16-06-2014

2 czerwca miało miejsce wyjazdowe posiedzenie Komisji Polityki Społecznej Rady Miejskiej w Czechowicach-Dziedzicach, w ramach którego dokonano przeglądu placówek pomocy społecznej w Czechowicach-Dziedzicach.

W posiedzeniu wziął udział Zastępca Burmistrza Maciej Kołoczek oraz dyrektorka OPS Renata Buryło i jej zastępczyni Jolanta Paszek. Radni i pozostali goście odwiedzili najpierw Dom Dziennego Pobytu przy ul. Mickiewicza. Podopieczni placówki podzielili się z gośćmi informacjami o zajęciach, w jakich na co dzień uczestniczą (zajęcia ruchowe, gimnastyka, arteterapia, edukacyjne, biblioterapia, itp.), aktualnych wydarzeniach i planach. Radni i pozostali goście obejrzeli też prace plastyczne wykonane przez  uczestników zajęć.

Następnie goście przybyli do Domu Pomocy Społecznej „Złota Jesień”, w którym również zostali zapoznani z wydarzeniami z życia Domu w bieżącym roku. Przy słodkościach przygotowanych w ramach terapii zajęciowej mieszkańcy opowiedzieli o swoich radościach i bolączkach oraz przybliżyli możliwości zajęć oferowanych w placówce, takich jak terapia zajęciowa, rehabilitacja, udział w wycieczkach i w życiu kulturalnym.

Zadaniem Komisji jest rozpoznawanie zjawisk i problemów społeczności lokalnej wynikających z bezrobocia; współdziałanie w zakresie pomocy społecznej ze stowarzyszeniami, fundacjami, związkami zawodowymi, ośrodkiem pomocy społecznej i innymi instytucjami publicznymi; analiza warunków sanitarnych w Gminie oraz współdziałanie w zakresie ochrony zdrowia mieszkańców Gminy ze stowarzyszeniami, fundacjami oraz zakładami opieki zdrowotnej.

W składzie komisji są radni Alicja Ogiegło - Przewodnicząca, Łukasz Dobucki - Wiceprzewodniczący, Bartłomiej Fajfer, Jacek Łaszczok-Stachursky Kazimierz Urbański.

OPS, PM