Czwartek, 09.05.2024

Projekt Global Citizen w SP-3
16-06-2014
16-06-2014

2-6 czerwca w Szkole Podstawowej nr 3 w Czechowicach-Dziedzicach w rolę nauczycieli wcielili się niecodzienni goście. Byli to: Ringo Kwok - student z Hong Kongu oraz Hoa Mai Nguyen - studentka z Singapuru. Przyjechali oni do Polski w ramach projektu Global Citizen. Jest to międzynarodowy program wymiany dla młodych osób zainteresowanych rozwojem osobistym i odkrywaniem świata.

Każdy z praktykantów profesjonalnie przygotował indywidualny program zajęć, mający na celu edukację językową oraz poszerzenie wiedzy o świecie poprzez bezpośredni kontakt z obcą kulturą. Zajęcia prowadzone przez studentów miały charakter prezentacji multimedialnych dotyczących kultury, geografii i historii krajów, z których pochodzili studenci. W trakcie lekcji opowiadali o swoich państwach, zwyczajach, religii i życiu codziennym. Wszystkie zajęcia prowadzone były w języku angielskim, więc uczniowie mieli możliwość doskonalenia znajomości tego właśnie języka, a także mogli ćwiczyć swoje umiejętności komunikacji.

Ten tydzień spędzony z praktykantami uświadomił naszym uczniom, jak ważna jest znajomość języka obcego. Dzieci z wszystkich klas z wielkim zaangażowaniem i skupieniem uczestniczyły w niecodziennych lekcjach, które z pewnością zaowocują zwiększeniem motywacji do nauki oraz rozbudzą chęć podróży zagranicznych i zwiedzania wyjątkowych miejsc na świecie.

Pojawienie się nietypowych gości urozmaiciło szkolne. Popularność studentów przeszła najśmielsze oczekiwania, gdyż wszyscy dosłownie garnęli się do nowych nauczycieli i próbowali nawiązać z nimi kontakt. Ringo i Mai byli zachwyceni gościnnością i serdecznością naszych dzieci.

Katarzyna Polewczyk/SP3, PM