Środa, 08.05.2024
Imieniny: Kornela, Lizy, Stanisława

Czechowickie święto szkolnego sportu. Grad medali, pucharów i nagród!
17-06-2014

W sobotę 14 czerwca odbyło się uroczyste podsumowanie i zakończenie tegorocznej edycji XXIV Międzyszkolnych Igrzysk Sportowych oraz jubileuszowych, XV Międzygimnazjalnych Igrzysk Sportowych w Czechowicach-Dziedzicach.

Zmagania młodych sportowców - uczniów czechowickich Szkół Podstawowych i Gimnazjów - trwały przez cały rok szkolny, od września ubiegłego roku. Ich areną były szkolne boiska sportowe, sale gimnastyczne oraz miejska pływalnia. Przed wakacjami, wzorem lat poprzednich, przyszedł czas na podsumowanie zdobywanych w pocie czoła wyników oraz rozegranie ostatnich zawodów sportowych w ramach tegorocznych Szkolnych Igrzysk. Sportowcy, terujący ich nauczyciele oraz dyrektorzy szkół, spotkali się na terenie kompleksu sportowego przy ulicy Stadionowej w Zabrzegu.

W generalnej klasyfikacji XXIV Międzyszkolnych Igrzysk Sportowych pierwsze miejsce zajęła SP nr 5. Na drugim stopniu podium stanęła SP nr 3, zaś na trzecim SP nr 2.

W generalnej klasyfikacji XV Międzygimnazjalnych Igrzysk Sportowych zwyciężyło GP nr 2. Drugie miejsce zajęło GP w Ligocie, zaś trzecie GP nr 3.

Z okazji jubileuszu czechowickiej „Gimnazjady”, Burmistrz Czechowic-Dziedzic Marian Błachut szczególnie uhonorował jej głównych organizatorów: Dariusza Janko z SP nr 2 oraz Pawła Łękawę z Zespołu Szkół w Ligocie.

Za poświęcenie w pracy z młodymi sportowcami uhonorowani zostali również nauczyciele, od samego początku związani z organizacją Międzygimnazjalnych Igrzysk Sportowych:

Rafał Bargiel i Bogusława Wrzoł - Zespół Szkół w Ligocie

Joanna Banet, Dorota Pawlaczek i Piotr Fender - Zespół Szkół w Zabrzegu

Beata Duda, Anna Telok, Grażyna Kurczyna i Ireneusz Kasprzyk - GP nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Agata Krywul - GP nr 2 w Czechowicach-Dziedzicach

Grażyna Zelin i Wojciech Kudrys - GP nr 3 w Czechowicach-Dziedzicach

W Szkolnych Igrzyskach Sportowych rozgrywanych w Gminie Czechowice-Dziedzice chodzi nie tylko o rywalizację i wyniki, ale również o krzewienie kultury fizycznej i zdrowego stylu życia wśród dzieci i młodzieży. Zwycięzcami są zatem wszyscy uczestnicy i ich opiekunowie. Dlatego wszystkie biorące udział w Igrzyskach szkoły otrzymały ufundowane przez Burmistrza Czechowic-Dziedzic atrakcyjne nagrody w postaci sprzętu portowego.

Galerię zdjęć znajdziesz tutaj.