Poniedziałek, 13.05.2024
Imieniny: Agnieszki, Magdaleny, Serwacego

Nadwiślański Rajd Przygodowy za nami. Sport, zabawa, rywalizacja...
09-09-2014
09-09-2014

Pod patronatem Burmistrza Czechowic-Dziedzic odbyła się w sobotę 6 września pierwsza edycja Nadwiślańskiego Rajdu Przygodowego. Impreza, będąca kompilacją biegów na orientację, podchodów i gier plenerowych zgromadziła kilkudziesięciu, startujących w parach uczestników.

Uczestnicy spotkali się na Stadionie MOSiR przy ulicy Legionów w Czechowicach-Dziedzicach. Drużyny rywalizowały na kilkunastokilometrowej trasie pieszej, w zespołach dwuosobowych, w trzech kategoriach: męskie, żeńskie oraz mieszane.

Na pięć minut przed startem uczestnicy rajdu otrzymali mapy z zaznaczonymi punktami kontrolnymi i skrótowym opisem tych punktów. Owe pięć minut było chwilą na przyjrzenie się mapie i zaplanowanie trasy rajdu oraz strategii jej pokonania, co wymagało nie tylko odnalezienia punktów kontrolnych, ale i potwierdzenia obecności na nich.

Zaliczenie części punktów kontrolnych wiązało się z wykonaniem zadań specjalnych. Były to zadania różnego typu, gdzie uczestnicy mieli okazję wykazać się nie tylko sprawnością fizyczną, ale również umiejętnością logicznego myślenia, kreatywnością i sprytem.

Jeden z partnerów w każdej parze miał więc zadanie przepłynięcia 50 metrów na basenie krytym, pływanie kajakiem, slackline, most linowy, kręgle oraz szukanie trzech cen produktów w hipermarkecie. Trzeba też było odnaleźć na plakacie w Multikinie datę premiery filmu Miasto44, a w kawiarni odgadnąć smak lodów. Na Placu Jana Pawła II na uczestników czekały z kolei zagadki logiczne i tangram do ułożenia, zaś w Lasku fitness plenerowy i strzelanie z łuku. Dodatkowo strażacy zrobili 2 tory przeszkód, a w Gimnazjum nr 1, na tablicach opisujących rośliny w Arboretum, trzeba było odnaleźć szwedzkie nazwy roślin.

Rajd był nie tylko okazją do wspaniałej zabawy i rywalizacji, ale i możliwością na poznanie ciekawych zakątków naszego miasta, na całym jego obszarze. Impreza, na której pojawiło się wielu uczestników spoza Czechowic-Dziedzic, w tym z aglomeracji śląskiej oraz z Krakowa i okolic, promowała również miasto i jego walory. Większość uczstników pytała już dzisiaj, czy w przyszłym roku odbędzie się kolejna edycja Rajdu.

Organizatorami imprezy były: ZHP, Miejski Klub Sportowy Czechowice-Dziedzice oraz Miejskie Towarzystwo Sportowe Winner, przy wsparciu MOSiR-u i Urzędu Miasta w Czechowicach-Dziedzicach. Pomysłodawcą imprezy był jeden z mieszkańców Czechowic-Dziedzic, znany pod pseudonimem Bartess.

Wyniki rywalizacji w Nadwiślaśnim Rajdzie Przygodowym znajdziesz tutaj