Piątek, 29.03.2024
Imieniny: Marka, Wiktoryny, Zenona

Ciepłe Warsztaty. Dla dzieci i rodziców
17-02-2015

Biuro ds. Profilaktyki i Przeciwdziałania Uzależnieniom Urzędu Miejskiego w Czechowicach-Dziedzicach, Przedszkole Publiczne Nr 10 oraz autorka warsztatów - Katarzyna Wnęk-Joniec zapraszają dzieci wraz z rodzicami na „Ciepłe Warsztaty”.

„Ciepłe Warsztaty” to spotkania, które uczą, jak porozumiewać się bez przemocy i siły. To warsztaty szczególne, przeznaczone dla dzieci i ich rodziców. Dla tych dzieci, którym trudniej się spotykać z innymi. Dla tych dzieci, które nie chcą wychodzić z domu; które czują lęk, które nie umieją i nie chcą rozmawiać. To zaproszenie dla dzieci, wymagających pomocy w relacjach, szczególnie z rówieśnikami. To zaproszenie dla dzieci chodzących na palcach, dzieci, których upór silniejszy jest od stanowczości dorosłego...

Zajęcia będą uczyć komunikacji społecznej. Będą uczyć zauważania i przestrzegania reguł oraz granic. Pokażą jak można zatrzymać słowa, gesty oraz działania. Będziemy uczyć się hamowania i dowiemy się, jakie są skuteczne metody porozumienia, na co zamienić można obrażanie i płacz... Poznamy dobre metody wyrażania emocji i skutecznej komunikacji.

Czego uczestnicy dowiedzą się podczas warsztatów?

• Jak słuchać dziecka i pomagać mu w wyrażaniu jego uczuć i potrzeb;
  • Jakie są prawidłowe i nieprawidłowe wzorce naszych reakcji na powszechnie nieaprobowane zachowania dzieci;
  • Jak wspierać dziecko słowem i gestem;
  • Jak odpowiadać nie wzmacniając i nie blokując jego emocji;
  • Jak rozładowywać napięcia towarzyszące emocjom;
  • Jaka jest różnica między karą, a konsekwencją;
  • Jak można kochać, a nie walczyć.

Zajęcia potrwają za każdym razem ok. 3 godzin, są finansowane w całości przez Urząd Miejski w Czechowicach- Dziedzicach. Przeznaczone są dla dzieci od w wieku od 4 do 9 lat z terenu Gminy Czechowice- Dziedzice.

Jeden z opiekunów zawsze bierze udział w warsztatach razem z dzieckiem. W trakcie zajęć i przerw obecna jest dodatkowo opiekunka – wychowawczyni, jednakże to Rodzice odpowiedzialni są za swoje dzieci.

W trosce o dobro wszystkich dzieci, Rodzice pracują razem z prowadzącą i podążają za jej propozycjami.

• Potrzeby (należy przynieść ze sobą):
  • luźny, wygodny strój, który może się wybrudzić;
  • pantofle dla dużych i mniejszych;
  • napoje dla dzieci;
  • inne konkretne rzeczy, o których zawiadamiać będziemy przed każdymi zajęciami;

Miejsce prowadzonych warsztatów - Przedszkole Publiczne nr 10 w Czechowicach-Dziedzicach ul. Nad Białką 1 b. tel. 3221527-83

Planowane terminy warsztatów

• 23.03.2015 r. tj. poniedziałek od godz. 15.00;
  • 31.03.2015 r. tj. wtorek od godz. 15.30;
  • 8.04.2015 r. tj. środa od godz. 15.30;
  • 9.04.2015 r. tj. czwartek od godz. 15.30;
  • 12.05.2015 r. tj. wtorek od godz. 15.30;
  • 13.05.2015 r tj. środa od godz. 15.30;

Udział w warsztatach zgłaszamy: , telefon kontaktowy: 661023885

Dyrekcja Przedszkola Publicznego nr 10 w Czechowicach-Dziedzicach ul. Nad Białką 1 b.

Liczba miejsc ograniczona. Zapraszamy!

PPU/UM/ŁP