Wtorek, 16.04.2024
Imieniny: Bernarda, Biruty, Erwina

Burmistrz odpowiada: Program Ograniczenia Niskiej Emisji
24-02-2015

W związku z ankietą, która była przeprowadzana końcem 2014 roku i dotyczyła niskiej emisji, proszę o udzielenie mi odpowiedzi, czy w projekcie tym będą brać udział tylko osoby które wypełniły ankietę, czy wszyscy mieszkańcy Gminy Czechowice-Dziedzice (...) oraz kiedy będzie jakaś informacja, czy ten projekt będzie realizowany w 2015 roku. Kieruje zapytanie do Pana, gdyż pracownicy Ochrony Środowiska nie udzielili mi odpowiedzi na te pytania.

Za odpowiedź z góry dziękuję.

(dane zastrzeżono do wiadomości administratora portalu)

*   *   *

Szanowny Panie

Program Ograniczenia Niskiej Emisji w Gminie Czechowice-Dziedzice na lata 2015-2018 został opracowany w grudniu ubiegłego roku. W Programie mogą brać udział wszyscy zainteresowani mieszkańcy, którzy złożą stosowny wniosek. Udział w Programie nie będzie w żaden sposób warunkowany wcześniejszym udziałem w ankiecie, która została przeprowadzona w listopadzie ubiegłego roku. Jej celem było uzyskanie danych niezbędnych do opracowania Programu.

Realizacja Programu Ograniczenia Niskiej Emisji w Gminie Czechowice-Dziedzice nastąpi po wcześniejszym podjęciu uchwały Rady Miejskiej w tej sprawie. Dopiero po przyjęciu uchwały ogłoszony zostanie komunikat o składaniu wniosków przez zainteresowanych udziałem w Programie mieszkańców.

Trudno w tej chwili określić termin, w którym to nastąpi. Zwłaszcza, że ankiety dotyczące ewentualnego udziału w Programie odesłało nam nieco ponad 20 osób. Jeszcze raz podkreślę, iż nie ma bezpośredniej zależności pomiędzy udziałem w ankiecie, a ewentualnym udziałem w samym Programie. Bardzo mała ilość ankiet świadczy jednak o znikomym zainteresowaniu mieszkańców potencjalnym udziałem w realizacji Programu.

Burmistrz Czechowic-Dziedzic
Marian Błachut