Czwartek, 28.03.2024
Imieniny: Anieli, Kasrota, Soni

Pierwsza pomoc dla wszystkich. Zawody PCK w Czechowicach-Dziedzicach
31-03-2015

11 kwietnia 2015 (sobota), w godzinach 9.00 - 13.00, na terenie naszego miasta odbędą się XVII Zawody Drużyn Młodzieżowych w Udzielaniu Pierwszej Pomocy.

Wzorem lat ubiegłych zawody rozpoczną się w Gimnazjum Publicznym nr 2 przy ul. Targowej 6, gdzie po krótkim rozpoczęciu drużyny udadzą się w kierunku scenek przygotowanych na terenie miasta. Tam uczestnicy zawodów będą musieli zmierzyć się czterema przygotowanymi dla nich pozoracjami z zakresu udzielania Pierwszej Pomocy Przedmedycznej. Zadania, jak co roku, przygotowują członkowie Grupy Ratownictwa PCK Czechowice-Dziedzice. Honorowy patronat nad zawodami objął Burmistrz Czechowic-Dziedzic Marian Błachut.

Zawody mają na celu propagowanie idei udzielania pierwszej pomocy wśród dzieci i młodzieży, gdyż najwcześniejsze doświadczenia w tym zakresie pozwalają na stworzenie obywatelskiego społeczeństwa, chętnego do bezinteresownej pomocy innym.

W razie pytań prosimy o kontakt emaliowy

Grupa Ratownictwa PCK Czechowice-Dziedzice/ŁP