Czwartek, 02.05.2024
Imieniny: Longiny, Toli, Zygmunta

Zawodnicy z Gminy Czechowice-Dziedzice w "Biegu na Tak" w ramach Orlen Warsaw Marathon
04-05-2015
04-05-2015

25 kwietnia br. na błoniach Stadionu Narodowego odbył się Bieg na Tak na dystansie 1500 metrów. Impreza była inauguracją Narodowego Święta Biegania w ramach Orlen Warsaw Marathon. Na starcie biegu na 1500 metrów stanęło ponad półtora tysiąca uczniów klas IV-VI uczestniczących w programie Lekkoatletyka dla każdego! Start i meta biegu były w tym samym miejscu, w którym następnego dnia wystartować mieli uczestnicy Orlen Warsaw Marathon.

Wśród dzieci z 25 miast w Polsce znaleźli się młodzi zawodnicy z Gminy Czechowice-Dziedzice.

Przed biegiem zwiedzały one Stadion Narodowy, poznając jego życie od podszewki: na płycie boiska akurat układana była nawierzchnia trawiasta, pracowały traktory i ciężki sprzęt. Dobrze że dzięki opowieściom przewodników Stadionu Narodowego można było choć trochę poczuć atmosferę wielkich imprez z siedzenia kibica, stanowiska komentatora czy pracownika obsługi.

Na starcie Biegu na Tak stanęły dzieci w kategoriach klas czwartych (osobno dziewczynki i chłopcy), piątych i szóstych. Przed rozpoczęciem rozgrzewki wszyscy zgodnym chórem potwierdzili, że Lekkoatletyka jest dla…. KAŻDEGO! Na starcie towarzyszyli im: dwukrotny medalista igrzysk olimpijskich Artur Partyka, rekordzista Polski w biegu na 800 metrów Paweł Czapiewski, wielokrotny Mistrz Polski w biegu na 3000 m Tomasz Szymkowiak. Młodzi biegacze usłyszeli też słowa gorącego wsparcia od prezesa PKN Orlen Jacka Krawca, który nawiązał do swoich pierwszych przygód ze sportem i z bieganiem. Uczestnicy Biegu na Tak pokazali, że Lekkoatletyka dla każdego! to hasło, które oni wraz z trenerami i opiekunami wypełniają  piękną sportową treścią. Każdy uczestnik Biegu na Tak na mecie otrzymał medal i dyplom. Zdobywcy pierwszych trzech miejsc dostali też drobne upominki i wielkie gratulacje od dwukrotnego mistrza olimpijskiego Tomasza Majewskiego. Dzieci zmęczone, ale zadowolone i pełne wrażeń wyjechały do domów.

Źródło: lekkoatletykadlakazdego.pl, Maria Broniewicz i Wioleta Homa, PM