Czwartek, 02.05.2024
Imieniny: Longiny, Toli, Zygmunta

Gorąca Majówka Sołecka w Zabrzegu. Na przekór pogodzie...
04-05-2015
05-05-2015
04-05-2015

Nienajlepsza jak na początek maja aura nie przeszkodziła w organizacji Majówki Sołeckiej w Zabrzegu. W piątek 1 oraz w sobotę 2 maja mieszkańcy sołectwa oraz goście z innych rejonów Gminy Czechowice-Dziedzice bawili się na stadionie „Sokoła” Zabrzeg wyśmienicie!

Ze względu na bardzo niekorzystne prognozy pogody, zapowiadające deszcz, Majówki Sołeckiej w Zabrzegu nie rozpoczął turniej „Wymiataczy”. Wymagające znacznie lepszej pogody zawody sportowe – o czym już wcześniej informowaliśmy – zostały przeniesione na 18 lipca. Zamiast turnieju, pierwszych uczestników tegorocznej Majówki, na stadionie „Sokoła” Zabrzeg przywitała muzyka w wykonaniu zespołu RockerSoul. Nie zabrakło jednak również akcentów sportowych, bo zaraz po koncercie otwierającym Majówkę odbył się pokaz zumby, czyli tańca z elementami fitness.

Dalej impreza toczyła się już według zaplanowanego wcześniej scenariusza. Odbył się więc koncert laureatów Drugiego Festiwalu Amatorskich Ognisk Muzycznych. Najlepsi otrzymali nagrody z rąk Wicewojewody Śląskiego Mirosława Szemli oraz Burmistrza Czechowic-Dziedzic Mariana Błachuta. Na scenie pojawili się również przebywający w Czechowicach-Dziedzicach goście z naszego partnerskiego miasta Cortona.

Wieczorem przyszedł czas na „gwóźdź programu”, czyli występ Teresy Werner – kiedyś solistki Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”, a obecnie gwiazdy sceny disco-polo oraz muzyki biesiadnej. Koncert wokalistki bardzo szybko przerodził się w zabawę taneczną, którą uczestnicy imprezy kontynuowali następnie – do późnej nocy – przy muzyce zespołu Pagat.

Imprezy w ramach Majówki Sołeckiej w Zabrzegu kontynuowane były w sobotę 2 maja. Odbył się Rajd Rowerowy Ścieżkami Zabrzega, były prezentacje grup artystycznych: Młodzieżowej Orkiestry Dętej MDK i OSP Ligota, mażoretek z grupy „Perfekto” z MDK oraz uczniów ogniska muzycznego i Zespołu Regionalnego „Zabrzeg”. Drugi dzień Majówki Sołeckiej w Zabrzegu zakończyła zabawa taneczna z zespołem Pagat.