Czwartek, 02.05.2024

Włosi ma Majówce Sołeckiej. Gościliśmy delegację z Cortony
04-05-2015
04-05-2015

Delegacja z naszego miasta partnerskiego – włoskiej Cortony, gościła w czasie długiego, majowego weekendu w Czechowicach-Dziedzicach.

Goście ze słonecznej Toskanii – Albano Ricci i Miriano Miniati w randze Assessore Urzędu Miasta Cortona oraz towarzyszący im Antonio Raspati – były sekretarz Cortony – bawili się na Majówce Sołeckiej w Zabrzegu. Wcześniej goście z Włoch wzięli jednak udział w rozmowach z władzami Czechowic-Dziedzic na temat nowych form współpracy między partnerskimi miastami.

Rozmawiano, między innymi, o podjęciu współpracy pomiędzy Zespołem Szkół w Zabrzegu i odpowiednikiem tej placówki w Cortonie, udziale naszego wirtuoza klawesynu i organów Daniela Strządały w czerwcowym Festiwalu Organowym Musica Sacra w Cortonie oraz zaproszeniu artystów z Cortony do udziału w tegorocznych Dniach Czechowic-Dziedzic.

Delegacja z Cortony odwiedziła również Miejski Dom Kultury w Czechowicach-Dziedzicach. Z będącymi pod wrażeniem oferty naszego MDK-u gośćmi z Włoch rozmawiano o zorganizowaniu w placówce wystawy tematycznej poświęconej kulturze Etrusków, z której słynnie toskańska Cortona.