Piątek, 03.05.2024
Imieniny: Jaropełka, Marii, Niny

365 reklamówek śmieci. Akcja ekologiczna Arki
06-05-2015

Pozbierać 365 reklamówek ze śmieciami w ciągu roku – taki cel postawił sobie prezes Fundacji Ekologicznej Arka, Wojciech Owczarz. I ma nadzieję, że do jego działania dołączy jak najwięcej osób. Wszystko to w ramach projektu 365 reklamówek, będącego częścią Listów dla Ziemi.

Akcja 365 reklamówek to konkretny efekt ekologiczny: mniej dzikich wysypisk, mniej odpadów zanieczyszczających środowisko, więcej opakowań trafiających do przetworzenia. Nie mniej istotna jest edukacja społeczeństwa w zakresie świadomej konsumpcji (kupowanie produktów jak najmniej zapakowanych) oraz prawidłowej gospodarki odpadami (recykling zamiast składowania odpadów).

Do pozytywnych działań może przyłączyć się każdy. Na oficjalnej stronie akcji www.365reklamoweksmieci.pl znajduje się specjalny licznik, do którego można wpisać imię, nazwisko oraz liczbę zebranych reklamówek. Bo razem można znacznie więcej!

Więcej informacji na temat akcji znajdziesz tutaj.