Poniedziałek, 06.05.2024

Dzień eTwinning w SP4
07-05-2015
07-05-2015

7 maja uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 w Czechowicach-Dziedzicach wspólnie z kolegami ze szkół i przedszkoli w całej Europie świętowali 10 urodziny programu eTwinning.

eTwinning to edukacyjny program Unii Europejskiej, który promuje wykorzystywanie technologii informacyjno-komunikacyjnych (TIK) w szkołach europejskich.

Do Czwórki eTwinning zawitał w 2005 roku wraz z rejestracją szkoły przez nauczyciela SP4 Marię Sikorę, na stronie internetowej programu (www.etwinning.net). Jak dotąd szkoła zrealizowała 16 międzynarodowych projektów, którym przyznano 6 krajowych oraz 4 europejskie Odznaki Jakości. Jeden z projektów otrzymał Europejską Nagrodę eTwinning 2013 w kategorii Porozumienia Międzykulturowego im. Mevalny.

W Dniu eTwinningu uczniowie Czwórki wykazali się kreatywnością i zaangażowaniem. Dzieci z klas 2 i 3 tworzyły prace plastyczne w oparciu o logo eTwinning i flagi krajów europejskich. Natomiast uczniowie klas starszych, pod opieką Katarzyny Zawiły-Dudzik (ambasadora eTwinning)oraz Marioli Paluszek, wspólnie narysowali kolorowymi kredami duże logo przed budynkiem szkoły oraz odśpiewali odświętne „Sto lat, sto lat!”. Podczas takiej uroczystości nie mogło zabraknąć tortu. Słodki poczęstunek upiekła Joanna Jero, mama Dominika - ucznia klasy 4a.

Katarzyna Zawiła-Dudzik/SP4, PM