Niedziela, 28.04.2024
Imieniny: Bogny, Walerii, Witalisa

Pamięci Włodzimierza Smolarka. Finał Turnieju w Czechowicach-Dziedzicach!
29-06-2015

W tym roku klub MRKS Czechowice-Dziedzice będzie jednym z organizatorów Finałowego Turnieju Piłki Nożnej o Puchar im. Włodzimierza Smolarka, który uznawany jest za Oficjalne Mistrzostwa Polski w kategorii wiekowej 2001r.

Od wtorku 30 czerwca na murawie stadionu czechowickiego MOSiR w akcji będzie można zobaczyć przyszłość polskiego futbolu. Zwieńczenie blisko tygodniowych zmagań młodych zawodników nastąpi w niedzielę - 5 lipca, bowiem w ten dzień czechowicki obiekt stanie się areną meczu finałowego i o 3. miejsce.

O zaszczytny tytuł i znamienite trofeum już od wtorku rywalizować będzie osiem reprezentacji wojewódzkich związków piłkarskich. Arenami turniejowych zmagań 14-latków (rocznik 2001) będą obiekty w: Czechowicach-Dziedzicach (MOSiR), Bielsku-Białej (BTS Rekord) i Wilkowicach (GOSiR).

Warto wspomnieć, że poprzez organizację tych oficjalnych zawodów PZPN upamiętnia postać wybitnego reprezentanta Polski Włodzimierza Smolarka (1957-2012), który wystąpił w „biało-czerwonych” barwach 60-krotnie i zdobył 13 goli. Zawody mają rangę Mistrzostw Polski w tej kategorii wiekowej, co znacząco podnosi prestiż rywalizacji. Ubiegłoroczny finał turnieju wygrała reprezentacja Śląskiego ZPN, po zwycięstwie 4:0 nad rówieśnikami ze Świętokrzyskiego.

Jednym ze współorganizatorów Turnieju jest Urząd Miejski w Czechowicach-Dziedzicach zaś Burmistrz Czechowic-Dziedzic Marian Błachut objął imprezę honorowym patronatem. Więcej szczegółów na temat Turnieju oraz kalendarium rozgrywek można znaleźć tutaj.