Sobota, 27.04.2024
Imieniny: Sergiusza, Teofila, Zyty

Strategia rozwoju Gminy już po konsultacjach
13-07-2015

Dobiegły końca konsultacje społeczne z mieszkańcami Gminy Czechowice-Dziedzice projektu uchwały Rady Miejskiej w Czechowicach-Dziedzicach w sprawie przyjęcia strategii rozwoju Gminy Czechowice-Dziedzice 2020+.

W dniu 11 czerwca 2015 r. w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego w Czechowicach-Dziedzicach została opublikowana informacja o konsultacjach społecznych projektu strategii rozwoju Gminy Czechowice-Dziedzice 2020+. Termin zgłaszania pisemnych opinii przez zainteresowanych mieszkańców wyznaczono na 2 lipca 2015 r.

Równocześnie na naszej stronie internetowej zamieszczono informację o rozpoczynających się konsultacjach oraz formularz ułatwiający zgłaszanie opinii przez mieszkańców. Ponadto w dniu 29 czerwca 2015 r. na tejże stronie opublikowano artykuł pt. „Czechowice-Dziedzice - przyjazne miejsce dla aktywnych i przedsiębiorczych ludzi”, przybliżający zapisy projektu nowej strategii rozwoju i zachęcający mieszkańców do udziału w konsultacjach.

W czasie trwania konsultacji trzy osoby przesłały nam wypełnione formularze zgłaszania opinii do projektu strategii rozwoju Gminy Czechowice-Dziedzice 2020+. Zgłoszone uwagi mieszkańców to postulaty konkretnych przedsięwzięć realizacyjnych lub propozycje rozwiązań szczegółowych w danym obszarze. Wpisują się one w poszczególne kierunki działań założone w dokumencie, co zostało szczegółowo wykazane w raporcie z konsultacji, który w całości został obok zamieszczony do pobrania.

Biorąc pod uwagę charakter opinii mieszkańców, które zostały wyrażone w przebiegu konsultacji, należy zauważyć, że nie zostały zgłoszone uwagi krytyczne w stosunku do treści projektu.

W związku z powyższym projekt uchwały Rady Miejskiej w Czechowicach-Dziedzicach w sprawie przyjęcia strategii rozwoju Gminy Czechowice-Dziedzice 2020+ pozostaje bez zmian.

SR/ŁP