Sobota, 27.04.2024
Imieniny: Sergiusza, Teofila, Zyty

Nowa elewacja, nowe boisko wielofunkcyjne. Inwestycje w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach
16-07-2015
16-07-2015

Z nową elewacją budynku przedszkola wejdzie w nowy rok szkolny Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach. Niedługo potem – niewykluczone, że jeszcze we wrześniu - ma być gotowe, powstające w sąsiedztwie placówki wielofunkcyjne boisko sportowe. Inwestycje przy ulicy Chłopskiej idą pełną parą.

Jeśli chodzi o budynek przedszkola, to prace polegają na wymianie stolarki drzwiowej, dociepleniu ścian oraz wykonaniu nowej elewacji. Obecne prace są kontynuacją rozpoczętych w roku ubiegłym, kiedy to docieplenie oraz nowa elewacja pojawiły się na dwóch ścianach obiektu. Teraz wykonywane są kolejne dwie ściany i w połowie sierpnia budynek przedszkola będzie już w całości wyglądał tak, jak odnowiony wcześniej budynek szkolny. Łączny koszt inwestycji to około 270 tysięcy złotych. Źródłem jej finansowania jest budżet gminy.

Nieco ponad 790 tysięcy złotych będzie tymczasem kosztowała budowa boiska wielofunkcyjnego z nawierzchnią poliuretanową, które powstaje przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym. Inwestycja miała pierwotnie kosztować blisko 830 tysięcy złotych, jednak – po przetargu – koszty wykonania udało się obniżyć. Budowa nowoczesnego obiekty sportowego przy ulicy Chłopskiej będzie dla budżetu gminy jeszcze mniejszym obciążeniem, bo Czechowice-Dziedzice pozyskały dofinansowanie w wysokości 33 procent zadania. Środki – około 270 tysięcy złotych – będą pochodziły z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej Ministerstwa Sportu i Turystyki.

W tej chwili przy ulicy Chłopskiej trwają prace ziemne. Powstaje, między innymi, drenaż pod płytą budowanego obiektu. Boisko – zgodnie z harmonogramem prac – ma być gotowe do końca października. Wykonawca zdradza jednak, że są duże szanse na oddanie obiektu do użytku już we wrześniu. To oznaczałoby, że uczniowie będą mogli skorzystać z nowoczesnego obiektu jeszcze w tym roku.