Środa, 24.04.2024
Imieniny: Bony, Horacji, Jerzego

Paszport do Rio 2016. Brąz i kwalifikacja olimpijska dla czechowiczanina
24-08-2015

Czechowiczanin Marcin Grzybowski startujący w kanadyjkach wraz z Piotrem Kuletą (AZS Politechnika Opolska), wywalczyli brązowy medal w C2 1000 m podczas Mistrzostw Świata w kajakarstwie klasycznym w Mediolanie. Polacy wywalczyli w ten sposób kwalifikację olimpijską w tej konkurencji.

Piotr Kuleta i Marcin Grzybowski (na zdjęciu z Grzegorzem Kotowiczem) bardzo dobrze rozpoczęli finałowy wyścig dwójek na dystansie 1000 metrów, po 250 metrach plasując się na drugiej pozycji, tuż za brazylijską dwójką. Polacy przyspieszyli i w kolejnej części dystansu objęli prowadzenie. Nasza dwójka spisywała się znakomicie i na 250 metrów przed metą wciąż była na pierwszej pozycji, mając ponad pół sekundy przewagi nad Ukraińcami.

W końcówce tempo podkręcili Brazylijczycy, którzy wyprzedzili Polaków i prowadzenia nie oddali do samej mety, sięgając po złoty medal. Wspaniałym finiszem popisali się płynący na skrajnym torze Węgrzy, którzy również wyprzedzili biało-czerwonych, zdobywając srebrny medal. Kuleta i Grzybowski odparli natomiast atak Ukraińców, meldując się na mecie na trzeciej pozycji i zdobywając tym samym brązowy medal.

Gratulujemy!

MKS/ŁP