Piątek, 03.05.2024
Imieniny: Jaropełka, Marii, Niny

Lekkoatleci rozpoczęli sezon. Udane starty w Orlovej i Bielsku-Białej
05-05-2016

Początek maja to dla lekkoatletów czas na rozpoczęcie sezonu letniego i tym samym sprawdzenie formy po długich przygotowaniach. 3 maja tegoroczny sezon startowy rozpoczęli lekkoatleci „LUKS” Zabrzeg.

Na stadionie w bielskiej Wapienicy, pomimo silnego wiatru, padło wiele znaczących rezultatów. Zawodnicy w większości poprawili swoje rekordy życiowe, a trzeba wspomnieć, że w niektórych przypadkach były one już mocno wyśrubowane.

• Rafał Pająk- 150m : 16,56 sek. (2 wynik na listach w kraju - junior młodszy)
  • Jakub Pająk- 150m: 17,25 sek. (1 wynik na listach w kraju - młodzik)
  • Paulina Kozioł - 300m: 41,19 sek. (7 wynik na listach w kraju - juniorka)
  • Oliwia Kwaśniak - 150m: 19,70 sek. (10 wynik na listach w kraju - juniorka młodsza)
  • Justyna Gąsiorek - rzut oszczepem: 34,12 m (10 wynik na listach w kraju -juniorka młodsza)
  • Miłosz Kuś - skok w dal:5,40m (6 wynik na listach w kraju - młodzik)
  • Magdalena Szpoczek - rzut oszczepem :28,49 m (11 wynik na listach w kraju-młodziczka)

Warto wyróżnić również Natalię Krętosz, Oliwię Grędę oraz Justynę Ostyńską w biegu na 300m, Julię Marek w biegu na 100m, Olę Fuzoń w rzucie oszczepem oraz młodych zawodników, czyniących stałe postępy: Anna Piątek - 150m (8 na listach w kraju w roczniku 2002), Weronika Kowal - 100m, Konrad Wojciuk oraz Michał Zarębski 300m.

Wioleta Homa

***

3 maja młodzi czechowiccy biegacze startowali również w ulicznych biegach sztafetowych w partnerskim mieście Orlova w Czechach.

Czechowiccy biegacze zostali zaproszeni przez władze partnerskiego miasta, a impreza została zorganizowana dla uczczenia 71. rocznicy wyzwolenia miasta.

Trasa biegu składała się z 4 odcinków, po ok. 500 metrów każdy.

Nasza sztafeta dziewcząt z rocznika 2004-2005 wygrała biegnąc w składzie: Natalia Laś, Malwina Lazar, Magdalena Michalec i Julia Wydra. Również dziewczyny z rocznika 2002-2003 odniosły zwycięstwo w składzie: Julia Magiera, Julia Markiel, Zosia Gajda i Julia Mikołajczuk. Najstarsze dziewczyny z rocznika 1999-2001 zajęły II miejsce ulegając ekipie z Rydułtów. Dziewczyny biegły w składzie: Natalia Grobarczyk, Paulina Lubecka, Julia Bułka i Daria Marzec.

Najmłodsi chłopcy byli najlepsi na mecie, biegnąc w składzie: Szymon Mikołajczak, Filip Jurzak, Bartek Śliwiński i Dominik Legierski. Starsi chłopcy, z rocznika 2002-2003, zajęli II miejsce, a nasze miasto reprezentowali: Piotr Rutkowski, Patryk Warso, Bartek Śliwiński i Mateusz Puto. Bartek - rocznik 2004 pobiegł drugi raz, ponieważ przewidziany do sztafety Paweł Wójcik w ostatniej chwili zachorował. Brawo Bartek! W biegu indywidualnym na 2000m II miejsce zajął Samuel Kudyk, a III Sebastian Walczak.

Kierownikiem ekipy była Iwona Hassny, której pomagały trenerki: Sylwia Ciołkowska i Dagmara Mikołajczuk.

Jan Kobędza/ŁP