Sobota, 04.05.2024
Imieniny: Floriana, Michała, Moniki

„Szlakiem Jeżycjady”. Zapraszamy do udziału w jubileuszowej edycji gminnego konkursu czytelniczego
11-05-2016

25 maja br. pod patronatem Burmistrza Czechowic-Dziedzic Mariana Błachuta, w Zespole Szkół im. ks. Prof. Józefa Tischnera, odbędzie się gminny międzyszkolny konkurs czytelniczy „Szlakiem Jeżycjady”.

Zaproszenie do udziału w zmaganiach konkursowych przyjęły szkoły z terenu Gminy Czechowice-Dziedzice i już po raz piąty (impreza ma charakter cykliczny) uczestnicy konkursu będą mieli okazję wędrować po poznańskich ulicach z bohaterami cyklu powieści Małgorzaty Musierowicz.

Zdaniem organizatorów konkursu warto zwrócić uwagę, że poznawanie sagi poznańskiej pisarki to spotkanie z nietuzinkowymi postaciami oraz pogłębianie wiedzy, tej nieutylitarnej. To odkrywanie piękna przyjaźni, miłości, wskazywanie wartości, jaką jest rodzina.

Organizatorki tegorocznego konkursu mają nadzieję, że wartości odkryte w trakcie czytania poznańskiej sagi zakiełkują w uczestnikach konkursu i wydadzą w przyszłości dobre owoce.

Renata Okrzeszowska, Agata Biela i Agata Jasik / ŁP