Środa, 08.05.2024
Imieniny: Kornela, Lizy, Stanisława

Kompetencje cyfrowe dla neet - informacje o projekcie OPS
02-08-2016

Ośrodek Pomocy Społecznej w Czechowicach-Dziedzicach informuje, ze realizuje projekt w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój, Oś Priorytetowa I - Osoby młode na rynku pracy, Działanie 1.2 - Wsparcie osób młodych pozostających bez pracy na regionalnym rynku pracy, Poddziałanie 1.2.1 - Wsparcie udzielane z Europejskiego Funduszu Społecznego.

Celem projektu jest aktywizacja zawodowa i poprawa sytuacji na rynku pracy 100 osób młodych z woj. śląskiego, w tym minimum 25 os. z niepełnosprawnością, w wieku 15-24 lat, bez pracy, które nie uczestniczą w kształceniu i szkoleniu.

Realizacja projektu przyczyni się skutecznie do przeciwdziałania zjawisku wykluczenia społecznego, ubóstwa, trudnej sytuacji na rynku pracy, itp., ponieważ 100% uczestniczek i uczestników projektu  weźmie udział w szkoleniach zawodowych oraz stażach, a min. 43% znajdzie zatrudnienie.

Udział w projekcie jest bezpłatny.

Do udziału w projekcie zapraszane są osoby w wieku 15-24 lat zamieszkujące woj. śląskie, które aktualnie i w ciągu ostatnich 4 tygodni nie uczestniczyły w kształceniu i szkoleniu (tzw. młodzież NEET), tj. spełniają łącznie poniższe trzy warunki:

• nie pracują (tj. są bezrobotni lub bierni zawodowo),
  • nie kształcą się (w systemie stacjonarnym),
  • nie szkolą się.

Uczestniczkom i uczestnikom projektu oferowane jest kompleksowe wsparcie w zakresie:

1. poradnictwa zawodowego
  2. szkoleń zawodowych, takich jak: ECDL BASE (B1 – Podstawa pracy z komputerem, B2 – Podstawy pracy w sieci, B3 – Przetwarzanie tekstów, B4 – Arkusze kalkulacyjne), ECDL IT Security (kwestie bezpieczeństwa, złośliwe oprogramowanie, bezpieczeństwo w sieciach, bezpieczeństwo w Internecie, komunikacja, bezpieczne zarządzanie danymi), Efektywne kierowanie zespołem
  3. płatnych 3 miesięcznych staży zawodowych w wybranym przedsiębiorstwie
  4. pośrednictwa pracy

Gwarantowane jest:

• jednorazowe stypendium szkoleniowe w wysokości 764,75 zł
  • stypendium stażowe przez okres trwania stażu w wysokości 1.750 zł za każdy miesiąc stażu
  • materiały szkoleniowe

Do wzięcia udziału w projekcie szczególnie zapraszane są osoby o niskich kwalifikacjach (wykształcenie średnie i poniżej) oraz osoby ze stopniem niepełnosprawności.

Realizator projektu zapewnia wszelką pomoc potencjalnym uczestnikom na etapie rekrutacji (informacje, porady, pomoc w wypełnianiu dokumentów, itp.).

Dane kontaktowe:
Business Center 1 Sp. z o.o.
ul. Staromiejska 2/7
tel. 32 253 72 85; 32 750 09 06