Czwartek, 09.05.2024
Imieniny: Grzegorza, Karoliny, Karola

Nowe wydawnictwo Izby Regionalnej i Towarzystwa Przyjaciół Czechowic-Dziedzic. „Słownik biograficzny” czeka na nabywców
16-08-2016

Na początku sierpnia ukazała się nowa publikacja dotycząca Czechowic-Dziedzic. Drugi tom „Słownika biograficznego” - Czechowice-Dziedzice, Bronów, Ligota, Zabrzeg, to praca zbiorowa, przygotowana pod egidą Towarzystwa Przyjaciół Czechowic-Dziedzic. Pierwszy tom został wydany w 2014 roku.

Książka prezentuje 85 biografii znanych i mniej znanych mieszkańców Gminy Czechowice-Dziedzice, o życiu których – zdaniem autorów Słownika – warto zachować wiedzę. Dokonania i działalność tych wyjątkowych osób sprawiły, że to właśnie ich biogramy zostały umieszczone w nowo wydanym tomie Słownika.

Drugi tom „Słownika biograficznego” jest pozycją jubileuszową. Jest to bowiem 50. pozycja wydana przez Towarzystwo Przyjaciół Czechowic – Dziedzic. Książka została wydana przy współudziale finansowym Towarzystwa oraz Urzędu Miejskiego w Czechowicach-Dziedzicach. Już teraz planowane są prace nad kolejnym tomem. Wydawnictwo można kupić w Izbie Regionalnej i w czechowickiej Księgarni na Lesisku. Cena Słownika to 40 złotych.

okładka

Izba Regionalna, ŁP