Sobota, 20.04.2024
Imieniny: Agnieszki, Amalii, Czecha

Wigilia w świetlicy dla dzieci i młodzieży „Zatoka”
30-12-2016
30-12-2016

Świetlicowa wigilia odbyła się w tym roku w czwartek, grudnia. Był to dla nas bardzo ważny i wyjątkowy dzień. Dzieci wspólnie z wychowawcami już od południa przygotowywały uroczysty poczęstunek, odbywała się też generalna próba jasełek. Nasze spotkanie uświetniło wielu wspaniałych gości Burmistrz Czechowic-Dziedzic Marian Błachut, Zastępca Burmistrza Czechowic-Dziedzic Maciej Kołoczek, inni przedstawiciele Stowarzyszenia Nowa Inicjatywa - Iwona Błachut, Andrzej Maj, Janusz Uszok, jak również Magdalena Kubik – przewodnicząca Komisji Polityki Społecznej, Jolanta Paszek – Zastępca Dyrektora Ośrodka Pomocy Społecznej, Władysław Kolondra – nasz nieoceniony nauczyciel matematyki oraz zaprzyjaźnieni byli pracownicy świetlicy, wolontariusze i byli wychowankowie.

Tradycyjnie już mogliśmy liczyć na obecność harcerzy, którzy przekazali nam światełko betlejemskie.  Na początku spotkania dzieci zaprosiły gości do obejrzenia krótkiego przedstawienia jasełkowego, po którym nastąpiła miła chwila dzielenia się opłatkiem oraz składania życzeń świątecznych. Momentem, na który wszyscy czekali było rozdawanie prezentów przez naszych gości ze Stowarzyszenia „Nowa Inicjatywa”. Później nastąpił poczęstunek oraz wspólne kolędowanie.

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim gościom za podarowane dzieciom prezenty, podzielenie się swoim czasem, sercem i obecnością. Ciepła i życzliwa atmosfera tego dnia sprawia, że w sercach dzieciaków na długo pozostaje wspomnienie tych wyjątkowych chwil.

"Zatoka"/OPS, PM