Czwartek, 28.03.2024

Burmistrz odpowiada. W sprawie rozbudowy oświetlenia ulicy Lisiej w Zabrzegu
26-04-2017

Witam,

Kilka lat temu z sąsiadami skierowaliśmy pismo do UM odnośnie doświetlenia ul. Lisiej w Zabrzegu. Chodziło o zamontowanie dodatkowej lampy na słupie, w celu poprawy bezpieczeństwa. Chciałbym się dowiedzieć, czy byłaby możliwość wykonania takiej inwestycji razem z budową nowej drogi.

Pozdrawiam, Marek Sikora

Szanowny Panie,

Zadanie inwestycyjne pn. „Budowa odcinka ul. Lisiej w Zabrzegu” nie obejmuje dobudowy oświetlenia. Po zakończeniu objętych umową robót (termin zakończenia to 30.06.2017), lampa oświetlająca dotychczasowe skrzyżowanie z ul. Lisią, zabudowana w ciągu ul. Jeleniej, zostanie przeniesiona na skrzyżowanie z nowym odcinkiem ul. Lisiej.

Natomiast we wnioskowanej przez Pana kwestii zamontowania kolejnej lampy, Wydział Inwestycji i Zarządu Drogami Urzędu Miejskiego w Czechowicach-Dziedzicach wystąpi do Tauron-Dystrybucja S.A. o wydanie warunków technicznych dla takiego zadania. Dopiero po ich uzyskaniu możliwa będzie analiza kosztów i rozważenie decyzji o ewentualnej realizacji wnioskowanej rozbudowy oświetlenia. Nie przesądzając dzisiaj o wyniku tych ustaleń pragnę zwrócić uwagę, że zadanie tego rodzaju kwalifikowane jest w budżecie gminy jako wydatek inwestycyjny, a jego realizacja wymaga zgody Rady Miejskiej, wyrażonej w drodze uchwały.

Z wyrazami szacunku, Burmistrz Czechowic-Dziedzic Marian Błachut