Sobota, 20.04.2024
Imieniny: Agnieszki, Amalii, Czecha

XVI Spotkania Artystyczne Przedszkolaków Gminy Czechowice-Dziedzice
26-04-2017

W środę 10 maja 2017 roku, o godzinie 9.30, na gościnnej scenie Miejskiego Domu Kultury w Czechowicach-Dziedzicach rozpoczną się XVI już Spotkania Artystyczne Przedszkolaków Gminy Czechowice-Dziedzice.

Wezmą w nich udział dzieci z przedszkoli i oddziałów przedszkolnych z terenu naszej gminy, czyli ok. 500 dzieci. Spotkania odbywają się tradycyjnie w maju, już od roku 2002. Od pierwszej do piętnastej edycji wystąpiło w nich około 8.300 przedszkolaków!

Dzieci prezentują swoje dokonania artystyczne z wielką chęcią, równie chętnie oglądają występy swoich kolegów. Formuła Spotkań umożliwia różnorodność form i treści występów. Są one miejscem prezentacji i wymiany doświadczeń, pokazania pracy przedszkola na szerszym forum. Z roku na rok zauważyć można coraz bardziej twórczą pracę nauczycielek i rytmiczek, które ciekawie potrafią wykorzystać doświadczenia zdobyte na różnych formach doskonalenia zawodowego.

Dla dzieci, oprócz radości występowania na scenie, liczy się też nagroda. Spotkania nie są konkursem, małe dziecko tańczy, śpiewa, recytuje najlepiej jak umie, a ostateczny efekt nie zależy tylko od niego, lecz od warunków jakie ma placówka. Wszystkie dzieci angażują się jednakowo, muszą więc dostać jednakowe nagrody, z których będą mogły korzystać wspólnie w przedszkolu.

Nagrody te, w formie pomocy dydaktycznych, zabawek odpowiedniej jakości, książek czy instrumentów muzycznych wzbogacają bazę wszystkich placówek, co uatrakcyjnia zajęcia i pobyt dziecka w przedszkolu. Dzieci otrzymują też pamiątkowe dyplomy dla każdej placówki.

Inicjatorkami i współorganizatorkami Spotkań są nauczycielki - Anna Kruczek i Urszula Siudak oraz dyrektor MDK Bolesław Folek. One zajmują się stroną organizacyjną (kontakty z placówkami, program), a MDK użycza nieodpłatnie sali widowiskowej oraz zapewnia obsługę techniczną, plastyczną (plakat, drukowanie zaproszeń, programów, dyplomów), zakup nagród i wszelką inną pomoc.

Od 2007 roku Spotkania Artystyczne Przedszkolaków objęte są patronatem Burmistrza Czechowic-Dziedzic, który zapewnia ufundowanie nagród rzeczowych i dowóz dzieci autobusami.

„Dobrym duchem” Spotkań jest zaprzyjaźniona pani Grażyna Krzanowska, kompozytor i wykładowca w bielskiej Szkole Muzycznej i twórca Małej Akademii Muzyki w Czechowicach-Dziedzicach, która skomponowała dla nas muzyczną wizytówkę imprezy, czyli „Sygnał Przedszkolaków”, towarzyszący nam podczas występów już od 2004 roku. Za to bardzo jej

Spotkaniom zawsze towarzyszy wystawa prac plastycznych przedszkolaków w holu MDK.

Zapraszamy serdecznie wszystkich, którzy lubią dobrą i wartościową rozrywkę, do przyjścia w tym dniu do MDK, oglądania popisów małych artystów i wspólnej zabawy.