Piątek, 26.04.2024
Imieniny: Marii, Marzeny, Ryszarda

Nowe boisko już gotowe. MOSiR zyskał nowoczesny obiekt
16-06-2014
16-06-2014

Dobiegły końca prace przy budowie nowego boiska piłkarskiego ze sztuczną trawą, które powstało na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Czechowicach-Dziedzicach. W tym tygodniu nowoczesny obiekt zostanie oficjalnie przekazany MOSiR-owi.

Budowa nowego boiska treningowego przy ulicy Legionów w Czechowicach-Dziedzicach ruszyła na przełomie lutego i marca bieżącego roku. Nowe boisko ma wymiary 60 na 97 metrów. Nawierzchnia pokryta jest trawą syntetyczną. W ramach inwestycji boisko zyskało nowe wyposażenie, pojawiło się również nowe ogrodzenie z boksem do przechowywania bramek oraz piłkochwyty. Zmodernizowane zostało też oświetlenie obiektu. W ramach inwestycji wykonane zostały również trakty komunikacyjne na terenie obiektu, w tym wjazd, wejścia, brama i furki w ogrodzeniu, których w sumie jest sześć.

Budowa nowego boiska na terenie czechowickiego MOSiR-u miała pierwotnie kosztować przeszło dwa miliony złotych. W wyniku przetargu udało się jednak uzyskać kwotę wyraźnie niższą. Całość zadania kosztowała więc przeszło półtora miliona złotych.

Dzięki temu, że Czechowice-Dziedzice są członkiem Lokalnej Grupy Rybackiej Bielska Kraina, gminna inwestycja współfinansowana była ze środków Europejskiego Funduszu Rybackiego i budżetu państwa, w ramach Programu Operacyjnego „Zrównoważony rozwój sektora rybołówstwa i nadbrzeżnych obszarów rybackich 2007-2013”. Inwestycję realizowało wyłonione w przetargu konsorcjum firm. Liderem zadania była firma TOP SPORT Jan Pietraszko z Bielska-Białej zaś partnerem Przedsiębiorstwo Projektowo Budowlane z Bielska-Białej.

Jak korzystać z nowego boiska? Przeczytasz tutaj