Piątek, 26.04.2024

Burmistrz odpowiada. W sprawie ulicy Reja w Czechowicach-Dziedzicach
21-09-2017

Dzień dobry,

w związku z informacjami (może plotkami) o wykupie przez miasto działek będących pasem zieleni wzdłuż asfaltu przy ulicy Reja w Czechowicach-Dziedzicach, chciałabym zapytać, czy są zaplanowane jakieś inwestycje na naszej ulicy w postaci chodnika lub ścieżki rowerowej. Pytanie moje wynika z faktu robienia wjazdu na posesję. Chcielibyśmy wiedzieć, czy w najbliższym czasie będą prowadzone jakieś prace na naszej ulicy i czy mamy się wstrzymać z brukowaniem wjazdu.

Przy okazji, Panie Burmistrzu, ponawiam prośbę o zamontowanie progów zwalniających na naszej ulicy. Dwa lata temu otrzymałam odpowiedź odmowną, ale tym razem liczę na przychylność Pana i Urzędu Miasta. Od tamtego momentu urodziły się kolejne dzieci, wprowadzili się ludzie z dziećmi w wielu szkolnym i przedszkolnym. Wielokrotnie rozmawiałam ze znajomymi z sąsiedztwa i są przekonani tak jak ja, że rozwiązanie to skłoniłoby niektórych kierowców do większej rozwagi i zdjęcia nogi z gazu. W zeszłym roku o mały włos nie doszłoby do tragedii przy sąsiedniej posesji. Jako rozsądna matka zdaję sobie sprawę, że dzieci trzeba pilnować i myślę, że wywiązujemy się z tego obowiązku, ale na co dzień obserwuję znaczne przekraczanie prędkości przez kierowców. Piszę w swoim imieniu, jak również innych mieszkańców, dlatego proszę o pozytywne rozpatrzenie naszej prośby lub przeprowadzenie ponownego głosowania w tej sprawie. Myślę, że koszt progów zwalniających jest niewielki, w porównaniu do naszego poczucia bezpieczeństwa.

Z góry dziękuję za zrozumienie i przychylność.

Pozdrawiam, Aneta Piasecka

Szanowna Pani,

W pasie ulicy Reja w Czechowicach-Dziedzicach nie będą w najbliższym czasie prowadzone żadne inwestycje drogowe. Projektowanie tego typu prac nie jest również planowane. Jeśli chodzi o zamontowanie progów zwalniających na tej ulicy informuję, że ponownie zwrócimy się do Przewodniczącego Zarządu Osiedla Północ o przeprowadzenie wśród mieszkańców ulicy Reja głosowania w tej sprawie. Dopiero znając wyniki tego głosowania podejmę decyzję, jakiej oczekiwać będzie większość mieszkańców.

Przypomnę, że w 2014 roku, przewodniczący Zarządu Osiedla osobiście przeprowadził konsultacje z mieszkańcami ulicy Reja, dotyczące właśnie kwestii progów zwalniających. W konsultacjach tych wzięło udział 38 mieszkańców, z których tylko 11 opowiedziało się za zamontowaniem progów zwalniających. Pozostałych 27 mieszkańców było temu przeciwnych. Fakty te są zresztą Pani znane, z naszej późniejszej korespondencji w tej sprawie.

Z wyrazami szacunku, Burmistrz Czechowic-Dziedzic Marian Błachut