Wtorek, 23.04.2024
Imieniny: Ilony, Jerzego, Wojciecha

Ewolucja Światła w Galerii Ex Libris. Zapraszamy na promocję książki i wystawę fotografii
21-09-2017

Miejska Biblioteka Publiczna oraz Izba Regionalna Miejskiego Domu Kultury w Czechowicach-Dziedzicach zapraszają na wieczór z autorem książki „Ewolucja Światła” Januszem Chmielniakiem oraz wernisaż wystawy zdjęć Katarzyny Majdak.

Promocja książki Janusza Chmielniaka oraz spotkanie z autorem odbędą się w dniu 27 września, o godzinie 17.00, podczas wernisażu wystawy Katarzyny Majdak, w Filii nr 10 MBP, przy kościele pw. św. Barbary w Czechowicach-Dziedzicach.

Książka jest dostępna w Izbie Regionalnej (MDK Czechowice-Dziedzice), w cenie 38 złotych.

Od przyszłego tygodnia będzie do nabycia również w „Księgarni na Lesisku”.

Zaginione światło

Współczesny człowiek jest niezwykle praktyczny, otacza się przedmiotami, które mają konkretne zastosowanie. Cała reszta trafia w zapomnienie, niszczejąc i znikając bezpowrotnie. Istnieje wprawdzie garstka zapaleńców próbujących przywrócić dawny blask zapomnianym świadectwom historii, jednak dawnego znaczenia nie da się im już przywrócić. Sięgając w historię światła, przekonałem się jak wiele jest jeszcze do odkrycia. Listy ukryte w lampie naftowej, znaki wyryte na drewnianym uchwycie wojskowej latarni, lampka oliwna wykonana z muszli ostrygi oświetlająca czyjś dom dwa tysiące lat temu… To nie tylko ogromne źródło informacji, lecz przede wszystkim inspiracja do dalszych badań. W swojej publikacji wprowadzam Czytelnika w świat pełen tajemnic i zdradzam niektóre sekrety powstania życiowej pasji. Któregoś dnia odnalazłem pośród rodzinnych pamiątek niezwykły przedmiot. Był to świecznik przedstawiający człekokształtną postać, trzymającą naczynie ze świecą. Zrodził się wtedy pomysł napisania książki. Tak więc przekazuję Państwu efekty pięciu lat pracy.

EWOLUCJA ŚWIATŁA Czechowice- Dziedzice 2017