Piątek, 26.04.2024
Imieniny: Marii, Marzeny, Ryszarda

Tu zgłosisz awarię wodociągu i kanalizacji na terenie Gminy. Wspólna centrala alarmowa PIM i PWiK
01-09-2014

W poniedziałek 1 września na terenie Gminy Czechowice-Dziedzice uruchomiona została nowa centrala - dyspozytornia, dla zgłaszania awarii sieci wodociągowej i kanalizacyjnej.

Z inicjatywy Urzędu Miejskiego w Czechowicach-Dziedzicach oraz z uwagi na liczne wnioski mieszkańców, dyspozytornia będzie przyjmować wszystkie zgłoszenia dotyczące zdarzeń awaryjnych na sieciach wod.-kan. na terenie całej gminy, niezależnie od tego czy są one administrowane przez Przedsiębiorstwo Inżynierii Miejskiej Sp. z o.o. (PIM), czy też przez Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Czechowicach-Dziedzicach Sp. z o.o. (PWiK).

Od teraz wszyscy mieszkańcy gminy mogą zgłaszać awarie wod.-kan pod wspólne numery telefonu, czynne całą dobę: tel. 32 215 31 71, 32 215 21 51, tel. kom.: 601 312 877 oraz bezpłatny, ogólnopolski numer alarmowy 994. Powyższe numery telefonu dotyczą jedynie zgłaszania awarii na sieci wod.-kan. Pozostałe sprawy, związane z bieżącą obsługą są przyjmowane pod dotychczasowymi numerami Biura Obsługi Klienta.

- Inicjatywa wspólnej dyspozytorni ma na celu przyspieszenie reakcji obu Przedsiębiorstw na zgłaszane awarie oraz integrację działań w zakresie sieci wodno-kanalizacyjnej na terenie całej gminy – mówi Andrzej Rzepka, prezes czechowickiego PWiK - Mamy nadzieję, że wspólna centrala telefoniczna ułatwi komunikację mieszkańców z dwiema Spółkami wod.-kan., świadczącymi obecnie usługi dostawy wody i odbioru ścieków, pozwalając jednocześnie wyeliminować szereg utrudnień związanych z określeniem obszarów i zakresów obsługi sieci wod.-kan.

W przypadku jakichkolwiek uwag bądź problemów z dyspozytornią telefoniczną prosimy mieszkańców o kontakt z biurem Obsługi Klienta telefonicznie pod nr 32 215 37 17 (PWiK) , 32 215 43 40, 32 215 29 56 (PIM), mailowo lub osobiście w siedzibach firm w dni robocze w godzinach od 7.00 do 15.00.

PWiK / ŁP