Sobota, 20.04.2024
Imieniny: Agnieszki, Amalii, Czecha

Wyjazd drużyny UMKS „Trójka” do partnerskiego miasta Hiddenhausen
17-01-2019

W dniach 11 – 13 stycznia 2019 roku zawodnicy drużyny UMKS „Trójka” Czechowice-Dziedzice rocznik 2007 przebywali wraz z opiekunami w Hiddenhausen. Młodzi czechowiccy piłkarze pojechali na zaproszenie tamtejszych władz, na rozgrywany w tych dniach coroczny turniej pod patronatem Burmistrza miasta Hiddenhausen.

Na miejscu zawodnicy i trenerzy z UMKS zostali przyjęci przez organizatorów. Zakwaterowano ich w pięknym zameczku znajdującym się nieopodal centrum, a następnie ugoszczono powitalna kolacją. Młodzi adepci piłkarstwa mieli, co ważne, również okazję zetknąć się z kolegami z różnych drużyn niemieckich, co było dla nich zarówno doświadczeniem towarzyskim, jaki testem na umiejętność odnalezienia się w obcym kraju.

Sama impreza sportowa przygotowana była na bardzo wysokim poziomie. Nasza drużyna zajęła 12 miejsce na 16 drużyn uczestniczących odnosząc, między innymi, dwa bardzo ważne zwycięstwa z gospodarzami turnieju .

Na zakończenie turnieju wręczone zostały pamiątkowe puchary .

Burmistrz miasta Hiddenhausen bardzo ciepło wypowiadał się o naszych młodych zawodnikach, a także przekazał serdeczne pozdrowienia dla przyjaciół z Czechowic-Dziedzic, zapraszając jednocześnie na kolejną imprezę z tego cyklu.

Bartosz Kur - Członek Zarządu UMKS „Trójka”, ŁP