Piątek, 29.03.2024
Imieniny: Marka, Wiktoryny, Zenona

Małopolska konsultuje rozkład jazdy pociągów na linii Oświęcim – Czechowice-Dziedzice.
28-01-2019

Województwo Małopolskie planuje w obecnej edycji rozkładu jazdy wznowienie kursowania codziennych pociągów na odcinku Oświęcim – Czechowice-Dziedzice. Projekt oferty przewozowej przewiduje 9 par pociągów kursujących w większości w bezpośrednich relacjach do/z Krakowa Głównego przez Trzebinię. Aby zapewnić jak najlepsze dostosowanie rozkładu jazdy do potrzeb pasażerów kolej prosi o podzielenie się swoimi uwagami i propozycjami do opracowanego projektu.

Wnioski z ww. konsultacji zostaną wykorzystane do uzgodnień z Województwem Śląskim – współorganizatorem przewozów na tej linii oraz do opracowania ostatecznej wersji rozkładu jazdy i przeanalizowane pod kątem możliwości wprowadzenia przez Zarządcę Infrastruktury – Spółkę PKP PLK S.A.

Wszystkich zainteresowanych prosimy o przesłanie wniosków do dnia 30 stycznia br. w formie elektronicznej na adres , z dopiskiem „Konsultacje rozkładu jazdy”.

Proponowany rozkład jazdy pociągów relacji Kraków – Trzebinia – Oświęcim – Czechowice-Dziedzice przedstawiony jest w załączniku.