Piątek, 19.04.2024

Wolontariusze z ZSTiL z wizytą u Burmistrza Mariana Błachuta
27-06-2019
27-06-2019

W czwartek 27 czerwca w gabinecie Burmistrza Czechowic-Dziedzic Mariana Błachuta gościli uczniowie Zespołu Szkół Technicznych i Licealnych w Czechowicach-Dziedzicach, pracujących w ramach wolontariatu w czechowickim Domu Pomocy Społecznej „Złota Jesień”.

Weronika Balon, Anna Iskrzycka, Angelika Małysa, Natalia Włoch oraz Piotr Kliś w ciągu minionego roku szkolnego poświęcali swój wolny czas, by spędzić go z pensjonariuszami – mieszkańcami „Złotej Jesieni”, na rozmowach, zajęciach na świetlicy, czy też wspólnym przygotowywaniu posiłków. Dzięki ich obecności na twarzach starszych, nierzadko samotnych osób, zagościły uśmiech i zadowolenie.

Młodzi wolontariusze pojawiali się w gabinecie burmistrza w towarzystwie Justyny Rzepeckiej – nauczycielki z ZSTiL i jednocześnie radnej Rady Miejskiej w Czechowicach-Dziedzicach, która jest pomysłodawczynią i organizatorką wolontariatu młodzieży w DPS oraz dyrekcji placówki, która włączyła się w realizację tego szczytnego przedsięwzięcia. W spotkaniu uczestniczył również Zastępca Burmistrza Maciej Kołoczek. Uczniowie otrzymali za swoją pracę podziękowania i upominki z rąk Burmistrza Mariana Błachuta oraz Dyrektor DPS Hanny Żołdak i jej Zastępczyni Katarzyny Adamiec.

Burmistrz Marian Błachut podkreślił, że jest pod dużym wrażeniem zaangażowania i empatii młodych ludzi, którzy poświęcając swój własny czas pracowali jako wolontariusze w DPS. Burmistrz podziękował zarówno młodym wolontariuszom, jak i pomysłodawczyni i organizatorce całego przedsięwzięcia – radnej Justynie Rzepeckiej.