Czwartek, 25.04.2024
Imieniny: Jarosława, Marka, Wiki

Komunikat Biura ds. Profilaktyki i Przeciwdziałania Uzależnieniom
27-06-2019

Biuro ds. Profilaktyki i Przeciwdziałania Uzależnieniom informuje, że zmianie uległ harmonogram udzielania porad w Punkcie Konsultacyjnym przy ul. Nad Białką 1b (budynek Przedszkola Nr 10) tel. 783-444-817 (czynny w godzinach dyżurów)

Dyżury odbywać się będą według poniższego harmonogramu:

• Szymon Herok – Radca Prawny – środa 15:30 – 18:30
  • Jolanta Szczotka – Radca Prawny – wtorek 16:30 – 17:30
  • Aleksandra Lasa – Psycholog – poniedziałek 15:00 – 18:00
  • Krzysztof Czub - specjalista terapii uzależnień, psychoterapeuta – piątek 17:00 – 19:00

W Punkcie pracują specjaliści, którzy doradzają w trudnych sytuacjach rodzinnych, konfliktach, kryzysach. Punkt Konsultacyjny udziela bezpłatnej pomocy psychologicznej i prawnej mieszkańcom Gminy Czechowice-Dziedzice, członkom rodzin z problemem uzależnień i problemem przemocy.

Poradnictwo w sprawie uzależnień od substancji psychoaktywnych prowadzi p. Krzysztof Czub. W czasie dyżurów możliwe jest:

• Diagnozowanie uzależnień od narkotyków i innych środków psychoaktywnych;
  • Diagnozowanie uzależnień behawioralnych: internet, komputer, hazard, praca, seks,
  • Kierowanie do placówek lecznictwa odwykowego;
  • Rozmowy motywujące do podjęcia leczenia;
  • Porady dla młodzieży eksperymentującej z narkotykami i innymi środkami psychoaktywnymi;
  • Poradnictwo dla rodziców dzieci uzależnionych od narkotyków lub innych środków psychoaktywnych bądź eksperymentujących z w/w środkami;
  • Kierowanie do programów profilaktycznych: Candis oraz FRED GOES NET;

Szczegółowe informacje można uzyskać w Biurze ds. Profilaktyki i Przeciwdziałania Uzależnieniom, dzwoniąc pod nr. tel. 32 214 71 61, lub 32 214 71 77 (kierownik Biura).

Zadanie finansowane jest z budżetu Gminy Czechowice-Dziedzice w ramach realizacji Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Gminnego Programu Przeciwdziałania Narkomanii.

PPU/UM, ŁP