Piątek, 26.04.2024
Imieniny: Marii, Marzeny, Ryszarda

NOC po czechowicku. Nocna zabawa w biegach na orientację
20-02-2015

W czwartek, 26 lutego wystartuje ostatnia z cyklu czterech imprez/zabaw na orientację – Nocna Orientacja Czechowicka. Będzie to wielki finał cyklu imprez rekreacyjno-biegowych, organizowanego w Czechowicach-Dziedzicach.

Do przebiegnięcia, lub przejścia będą dwie trasy: jedna nieco dłuższa (około 3 km) - trudniejsza od familijnej, ale i tak łatwa - i bardzo łatwa (około 2-2,5 km), dla osób chcących spróbować swoich sił w nawigowaniu z mapą do biegów na orientację oraz dla rodziców z dziećmi, nawet kilkuletnimi, którym spacerowanie z latarkami pewnie będzie się bardzo podobało.

Nawigacja będzie bardzo prosta, kompas raczej nie będzie potrzebny, a mapki będą w dużej skali (1:4000), bardzo szczegółowe. Oprócz budynków i ulic będą również zaznaczone wszystkie (bądź prawie wszystkie) elementy terenu mogące pomóc w orientacji w terenie. Prócz takich obiektów jak ulice i budynki, będą zaznaczone również płoty, alejki, ścieżki, wyróżniające się drzewa, murki, kępy krzewów itp.

Bazą imprezy będzie liceum im. Marii Skłodowskiej-Curie, a „miejscem akcji” będzie centrum miasta.

- Nocna Orientacja Czechowicka to na pewno gratka dla tych, którzy byli na Nadwiślańskim Rajdzie Przygodowym, albo we wrześniu ubiegłego roku zauważyli dziwnie wesołe pary, uganiające się po Czechowicach-Dziedzicach z mapą, bądź widzieli zamieszanie w Starej Kablowni związane z rozdaniem nagród "Rajdowych". Wszystkich, którzy chcą się ciekawie pobawić zapraszam na NOC, czyli Nocną Orientację Czechowicką – mówi jedna z organizatorek Sylwia Klimek-Karas

Głównym organizatorem cyklu jest ZHP Czechowice-Dziedzice i grupa biegowa Rozbiegamy To Miasto – Czechowice-Dziedzice przy wsparciu organizacyjnym Liceum im. Marii Curie-Skłodowskiej z Czechowic-Dziedzic i Urzędu Miejskiego w Czechowicach-Dziedzicach.

Aktualne informacje na temat NOC-y znajdziesz tutaj i tutaj.

RyTM/ŁP