Sobota, 20.04.2024
Imieniny: Agnieszki, Amalii, Czecha

Ważny komunikat! Dofinansowanie do budowy przyłączy kanalizacyjnych na nowych zasadach dla podmiotów, które wcześniej nie skorzystały z dotacji
30-04-2015

Zgodnie z Zarządzeniem Nr 50/15 Burmistrza Czechowic-Dziedzic z dnia 27 kwietnia 2015 r. oraz Uchwałą Nr VI/33/15 Rady Miejskiej w Czechowicach-Dziedzicach z dnia 10 marca 2015 r. wszystkie podmioty, a w szczególności osoby fizyczne, wspólnoty mieszkaniowe, osoby prawne, przedsiębiorcy mogą składać wnioski o udzielenie dotacji celowej w formie refundacji na dofinansowanie kosztów budowy przyłączy kanalizacyjnych do gminnej kanalizacji sanitarnej realizowanej w ramach projektu pn. „Regulacja gospodarki wodno-ściekowej w Gminie Czechowice-Dziedzice” w terminie od 4 maja 2015 do 30 września 2015 r.

Przedmiotowa dotacja będzie udzielona do wykonanego przyłącza kanalizacyjnego. Druk wniosku o udzielenie dotacji celowej w formie refundacji na dofinansowanie kosztów budowy przyłączy kanalizacyjnych do gminnej kanalizacji sanitarnej realizowanej w ramach projektu pn. „Regulacja gospodarki wodno-ściekowej w Gminie Czechowice-Dziedzice” (druk wniosku do pobrania obok).

Do wniosku należy dołączyć:

1.Kserokopię aktualnego dokumentu potwierdzającego tytuł prawny do nieruchomości (oryginał do wglądu).

2.Oryginały faktur i/lub rachunków, dokumentujących poniesione wydatki, wraz z potwierdzeniem dokonania zapłaty.

3.Protokół odbioru technicznego wykonanego przyłącza dokonanego przez Przedsiębiorstwo Inżynierii Miejskiej Sp. z o.o. w Czechowicach-Dziedzicach (PIM Sp. z o.o.).

4.Kserokopię umowy na odprowadzanie ścieków zawartą z PIM Sp. z o.o. w Czechowicach-Dziedzicach.

5.Oświadczenie o likwidacji zbiornika bezodpływowego na nieczystości ciekłe lub oświadczenie

o zaprzestaniu jego użytkowania lub oświadczenie o jego braku.

6.Mapę potwierdzającą inwentaryzację wykonanego przyłącza.

7.Oświadczenie o nie posiadaniu względem Gminy oraz jednostek organizacyjnych Gminy zaległości

z tytułu podatków i innych opłat a także zaległości o charakterze cywilno-prawnym.

8.Inne wymagane przepisami prawa dokumenty, gdy Wnioskodawca ubiega się o pomoc de minimis lub pomoc de minimis w rolnictwie lub w rybołówstwie.

Wnioski wraz z wymaganymi załącznikami należy składać w siedzibie Urzędu Miejskiego w Czechowicach-Dziedzicach, Plac Jana Pawła II 1 w terminie do 30 września 2015 r.

Wnioski spełniające wymogi formalne, będą rozpatrywane według kolejności ich wpływu do Urzędu Miejskiego w Czechowicach-Dziedzicach, a łączna liczba zakwalifikowanych wniosków w roku budżetowym wynikać będzie z kwoty przeznaczonej na ten cel.

Na podstawie pozytywnie zweryfikowanego wniosku zostanie podpisana umowa o udzielenie dotacji.

Dotacja podobnie jak przy pierwszym naborze będzie wynosiła 45% kosztów kwalifikowanych zadania brutto, lecz nie więcej niż 1.500,00 złotych.

Szczegółowe informacje można uzyskać telefonicznie pod nr telefonu: 32/214-71-04.

UM/OS/ŁP