Przydatne linki

Sukcesy kajakarzy MKS-u
grafika
04-09-2013

W dniach 24-25 sierpnia br. zawodnicy Miejskiego Klubu Sportowego Czechowice-Dziedzice wzięli udział w Międzynarodowych Mistrzostwach Moraw w Ostrozska Nova Ves w Czechach. Reprezentacja Śląska w której skład weszli nasi zawodnicy zajęła 4 lokatę na 33 startujące reprezentacje.

Morawy

Aż 14 medali - w tym 2 złote, 7 srebrnych i 5 brązowych - przywieźli zawodnicy MKS-u z Mistrzostw Śląska w kajakarstwie rozgrywanych w Tychach 29 sierpnia br. Wśród grupy starszej na najwyższym stopniu podium stanęli: Gola Jakub w C-1 i Gola Tobiasz z Kamilem Klimcą w K-2 1000 m, srebrne medale zdobyli: Katarzyna i Izabela Borgieł w K-2, Piotr Morawski w K-1 oraz w K-2 z Dawidem Byrdek, Szymon Janusz i Jakub Gola w C-2 oraz Kamil Klimca w K-1. Brązowe medale trafiły do: Dawida Byrdek w K-1, Dominika Starowicz w K-1 oraz Tobiasza Goli w K-1. W kategorii dzieci medalowe miejsca zajęli: Sandra Brandys - III, Dawid Janusz - II, Szymon Jaworski - II i Kamil Karpeta III.

Mistrzostwa Śląska

Z kolei w dniach 31 sierpnia - 1 września br. na terenach Ośrodka Sportów Wodnych i Rekreacji w Kaniowie odbyły się XIII Mistrzostwa Polski Juniorów i X Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych w Kajak Polo, gdzie reprezentacja Juniorów w składzie Tobiasz Gola, Kamil Klimca, Dominik Pytlarz, Arkadiusz Konieczny, Amadeusz Czyż zajęła czwarte miejsce. Reprezentacja Juniorów Młodszych w składzie Mateusz Borgieł, Jakub Gola, Dominik Starowicz, Szymon Janusz, Kamil Góra zajeła piąte miejsce.