Wtorek, 30.04.2024

Przyrodnicza gala w MDK
17-12-2013
17-12-2013

10 grudnia br. w Miejskim Domu Kultury odbyła się gala podsumowująca projekt edukacyjny „Arboretum Inspiruje”, który jest realizowany w Gimnazjum Publicznym Nr 1 im. Ks. Jana Twardowskiego.  Na podsumowaniu 2. edycji projektu obecni byli: zastępca Burmistrza Czechowic-Dziedzic - Maciej Kołoczek, przedstawiciele Fundacji Nasza Ziemia z Warszawy - Katarzyna Dytrych i Urszula Fabianiak, prof. Uniwersytetu Śląskiego - dr. hab. Piotr Skubała oraz przedstawiciele instytucji wspierających ten gimnazjalny projekt: Nadleśnictwa Bielsko, Grupy LOTOS SA, Śląskiego Ogrodu Botanicznego w Mikołowie, Pałacu Kotulińskich. Nie mogło również zabraknąć uczniów i absolwentów gimnazjum oraz nauczycieli.

Wybór sali kinowej MDK nie był przypadkowy, ponieważ w ramach projektu uczniowie nakręcili spoty reklamowe o drzewach pomnikowych z terenu całej gminy, przygotowali fotoreportaż z akcji sadzenia drzew oraz filmową prezentację działań projektowych. Gala była okazją do nagrodzenia najbardziej zaangażowanych gimnazjalistów - Wydział Ochrony Środowiska i Rolnictwa  Urzędu Miejskiego ufundował nagrody dla młodych aktorów i filmowców, które wręczyła pani Bernadetta Klimek.  Natomiast Nadleśnictwo Bielsko nagrodziło uczniów, którzy wzięli udział w akcji sadzenia lasu w Zabrzegu, a nagrody odebrali z rąk zastępcy nadleśniczego - Izabeli Pigan. Wojciech Mik - dyrektor Gimnazjum Publicznego Nr 1 przekazał podziękowania i upominki partnerom i sponsorom projektu oraz podziękował nauczycielom za twórczą opiekę nad uczniami.

Filmowe podsumowanie nie było jedyną atrakcją tego dnia. Na scenie, przed widownią złożoną z zaproszonych przedszkolaków i uczniów klas pierwszych szkoły podstawowej wystąpili uczniowie klas trzecich GP1, którzy przygotowali i zaprezentowali „Bajkę o drzewie”.

Dla wszystkich odwiedzających MDK przygotowano w holu wystawę prac plastycznych, fotograficznych i grafik komputerowych, które powstały w ramach konkursów organizowanych w trakcie realizacji projektu.

GP1