Wtorek, 30.04.2024
Imieniny: Balladyny, Lilli, Mariana

Wspieraj Szkraba!
17-12-2013

Dobiegają końca warsztaty profilaktyczne zorganizowane, w ramach programu Wspieraj Szkraba, przez Biuro ds. Profilaktyki i Przeciwdziałania Uzależnieniom Urzędu Miejskiego w Czechowicach-Dziedzicach.

W ramach programu w siedmiu przedszkolach oraz dwóch szkołach na terenie Gminy odbyły się warsztaty profilaktyczne:

• „Lepiej rozumiem- mądrzej kocham”- warsztaty adresowane do wszystkich rodziców, opiekunów, wychowawców młodszych dzieci, oraz

• "Podaruj mi skrzydła - o skutecznym wsparciu dawanym dziecku" - warsztaty adresowane do nauczycieli i wychowawców

Głównym celem warsztatów było podniesienie kompetencji rodzicielskich w obszarze komunikacji z dzieckiem. Uczestnicy mieli także okazję usłyszeć informacje na temat błędów komunikacyjnych i porozumiewania się bez przemocy. Warsztaty prowadziła Katarzyna Wnęk-Joniec, psycholog z wieloletnim doświadczeniem i ogromnym sercem otwartym na drugiego człowieka.

Organizatorzy zapewniają, że nie było to kolejne nudne spotkanie poświęcone dziecku.  Nie było to zatem wymądrzanie się „superniani”, ale piękne doświadczanie, bo  - jak podkreśla kierownik biura Agnieszka Borowska-Paszek- tych warsztatów doświadczało się na własnej skórze i przeżywało je we własnym sercu.

- Jako organizatorka i zarazem uczestniczka warsztatów, muszę powiedzieć, że na zajęciach odkrywaliśmy na nowo, to co zgubiliśmy biegnąc przez życie. Odkurzaliśmy przed Świętami swoją własną wrażliwość. Były przemyślenia i deklaracje, że jako rodzice zrobimy wszystko aby się ze swoim dzieckiem spotykać, a nie walczyć z nim, bo tylko wtedy możemy budować porozumienie - mówi Agnieszka Borowska-Paszek.

PPU, UM