Wtorek, 30.04.2024
Imieniny: Balladyny, Lilli, Mariana

Wigilia z Burmistrzem. Dla bezdomnych i samotnych
23-12-2013

Pod patronatem Burmistrza Czechowic-Dziedzic Mariana Błachuta odbyło się spotkanie wigilijne dla ponad setki osób samotnych i bezdomnych, zorganizowane przez wolontariuszy ze szkolnego koła PCK w Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Skłodowskiej-Curie w Czechowicach-Dziedzicach.

Boże Narodzenie to szczególny czas, który zazwyczaj spędzamy w gronie rodziny i najbliższych. Niektórzy jednak przy wigilijnym stole muszą zasiąść sami… By nie czuli się w tych dniach samotni, wolontariusze z koła PCK przy czechowickim ogólniaku, wraz z opiekunką, nauczycielką - Katarzyną Ożóg-Gilowską, 21 grudnia przygotowali dla nich - już po raz 11 - spotkanie wigilijne.

Na wigilijnym stole nie zabrakło barszczu z uszkami, ryb, pierogów, sałatki, świątecznych wypieków i innych przysmaków. Ich przygotowaniem zajęli się sami uczniowie z czechowickiego LO, przy wsparciu finansowym gminy Czechowice-Dziedzice i lokalnych darczyńców.

Goście wysłuchali programu artystycznego w wykonaniu licealistów. Wszyscy przybyli zostali obdarowani paczkami z żywnością, zebraną przez młodzież w lokalnych sklepach, dzięki hojności czechowiczan.

W takiej chwili nie mogło zabraknąć również życzeń, łamania się opłatkiem oraz wspólnego kolędowania. W spotkaniu, obok Burmistrza Czechowic-Dziedzic Mariana Błachuta uczestniczyli również: starosta bielski Andrzej Płonka, prezes oddziału rejonowego zarządu PCK w Bielsku-Białej Bogdan Ogrocki, dyrektor szkoły Jan Bieroński, a także proboszcz parafii św. Andrzeja Boboli o. Janusz Śliwa.