Wtorek, 30.04.2024

Finał akcji "Nakręcony LOTOS" w Czechowicach-Dziedzicach
Załączniki:
19-12-2013

W najbliższy piątek, 20  grudnia o godz. 10 w siedzibie spółki LOTOS Terminale odbędzie się spotkanie organizatorów akcji „Nakręcony LOTOS” z Krzysztofem Wroną oraz instytucjami i osobami, które były zaangażowane w to działanie.

Akcja „Nakręcony LOTOS” to pomysł, który zrodził się w głowach kilku pracowników Grupy LOTOS
i szybko znalazł akceptację kierunkową w całej firmie. Idea zbierania plastikowych odpadów przez duże firmy i przeznaczanie zebranych w ten sposób środków finansowych na wybrany, szczytny cel, jest w Polsce realizowana od kilku lat. Wspólne zbieranie łączy w sobie odpowiedzialność społeczną, ekologię i dobre serce.  Jego filozofia jest prosta, a jednocześnie wielka – zbieramy odpady, by pomóc innym.

W oddziałach Grupy LOTOS w Czechowicach – Dziedzicach oraz Gdańsku stanęło kilkadziesiąt specjalnie oznakowanych pojemników do których można było wrzucać plastikowe nakrętki. Wybór osoby, na którą pracownicy przez przeszło rok zbierali nakrętki nastąpił poprzez głosowanie, do którego każdy był uprawniony. Zainteresowanie i zaangażowanie przerosło najśmielsze oczekiwania organizatorów. Najwięcej głosów uzyskał Krzysztof Wrona z Czechowic – Dziedzic, który potrzebował środków na zakup protezy nogi, którą stracił w wyniku potrącenia przez pijanego motocyklistę.

W ciągu roku udało się zebrać ponad 4 tony nakrętek, sprzedaż których zasiliła subkonto Krzysztofa, podopiecznego Towarzystwa Charytatywnego imienia Ojca Pio w Czechowicach – Dziedzicach. Ponadto Grupa LOTOS w ramach środków przeznaczanych na darowiznę, przekazała środki na zakup specjalistycznej protezy nogi, która umożliwi Krzysztofowi powrót do normalnego życia, w tym także do aktywności fizycznej.

W siedzibie spółki LOTOS Terminale jej Prezes Tadeusz Szkudlarski przekaże Krzysztofowi symboliczny czek opiewający na kwotę 25 000 zł - którą LOTOS wsparł Krzysztofa. W spotkaniu wezmą udział placówki najbardziej zaangażowane w zbiórkę plastiku oraz organizację innych wydarzeń, które wsparły zakup protezy, której koszt wynosi około 100 000 zł, m.in. Szkoła nr 29 z Bielsko-Biała, Gimnazjum nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach, Katolickie Gimnazjum w Czechowicach-Dziedzicach, Przedszkole Katolickie w Czechowicach-Dziedzicach, Miejski Dom Kultury w Czechowicach-Dziedzicach, Zespół Szkół Specjalnych w Czechowicach-Dziedzicach oraz Miejska Biblioteka Publiczna w Czechowicach-Dziedzicach. Obecny będzie również Burmistrz Miasta Czechowice-Dziedzice Pan Marian Błachut oraz Pan Florian Grzybek, Prezes Towarzystwa Charytatywnego im. Ojca Pio.

Podsumowanie akcji, podziękowanie najbardziej zaangażowanych instytucjom oraz osobom, w końcu spotkanie z Krzysztofem Wroną, który niebawem otrzyma nowoczesną protezę jest okazją do pokazania jak Miasto Czechowice – Dziedzice wspólnie z Grupą Kapitałową LOTOS potrafiło zjednoczyć się we wspólnym celu, jakim jest pomoc innym, do której potrzebne są nie tylko środki finansowe, ale zaangażowanie i determinacja innych osób. Akcja „Nakręcony LOTOS” trwa nadal, odruch segregacji plastikowych odpadów utrwalił się wśród pracowników całej Grupy Kapitałowej, a kolejne kilogramy nakrętek wspierają kolejną potrzebującą osobę.

Data i miejsce: 20.12.2013, Czechowice-Dziedzice, LOTOS Terminale, ul. ul. Łukasiewicza 2, godz. 10:00.

Grupa LOTOS S.A.