Piątek, 26.04.2024
Imieniny: Marii, Marzeny, Ryszarda

Święto Patrona Szkoły i Ulicy Ignacego Łukasiewicza
16-05-2017

Święto Patrona Szkoły i Ulicy Ignacego Łukasiewicza powoli staje się lokalną tradycją. Zostało ono zainicjowane w 2013 roku przez grupę uczniów z Gimnazjum Publicznego nr 3 realizujących projekt edukacyjny „Patroni ulic naszego miasta”. Mieszkańcy ulicy I. Łukasiewicza zaakceptowali wówczas pomysł gimnazjalistów i upamiętnili dzień urodzin wynalazcy symbolicznymi lampami naftowymi wywieszonymi w oknach.

Do obchodów dołączył Zarząd Osiedla Tomaszówka i również w tym roku szkoła będzie świętowała razem z osiedlem imieniny patrona szkoły i ulicy Ignacego Łukasiewicza. Obchody odbędą się 18 maja br. o godz. 19 na placu przed budynkiem GP3.

Z tej okazji zapraszamy wszystkich mieszkańców na spotkanie z solenizantem oraz bohaterami czechowickich legend zakończone konkursem z nagrodami. W programie znajdą się również zabawy dla najmłodszych prowadzone przez harcerzy z Hufca Czechowice-Dziedzice oraz słodki poczęstunek.

GP3, PM